کد خبر: 546070 A

دوست دارم بازیکنان چشم بسته یکدیگر را پیدا کنند / نگران دربی نباشید

سرمربی استقلال تهران از اولین تجربه حضور در ورزشگاه آزادی و شرایط بازیکنان این تیم اظهاراتی را مطرح کرد.

به گزارش ایلنا، وینفرد شفر در نشست خبری پس از دیدار برابر فولاد خوزستان در ابتدا گفت: نیمه اول خیلی خوب بازی کردیم. از دفاع و حرکت روبه‌ جلوی تیم مطمئن بودم. فقط یک شانس گل داشتیم. یکی از مشکلات بزرگمان این بود که خود را در شرایط گل قرار ندادیم. تا وسط زمین خیلی خوب کار می‌کردیم اما نتوانستیم پاس نهایی را به گوش‌ها و مهاجمانمان برسانیم. روز اول هم گفتم که باید بیشتر کار کنیم. خوشبختانه ملی‌پوشانمان به جمع ما اضافه شده‌اند.

هدفمان کار کردن روی نقاط ضعف است / توقع دارم آرام بازی کنیم و آرامش داشته باشیم

الان از 100 درصد، 60 درصد خواسته‌های‌مان را انجام داده‌ایم. بازی را خوب باز می‌کردیم. برابر یک تیم دفاعی مثل فولاد که خوب جمع شده بود، تنها راه این بود که از گوشه‌ها و شوتزنی به گل برسیم. متاسفانه سانترهای‌مان خوب نبود و ارسال‌ها یا بلند و یا کوتاه بودند. خیلی خوب بود ببینیم که روی چه چیزهایی باید کار کنیم. پاس‌های اشتباه زیادی داشتیم و هنوز هماهنگی لازم را نداریم. می‌شد ببینیم هرچقدر بازی طولانی‌تر می‌شد، تیم استرس بیشتری پیدا می‌کرد. در هفته‌های آینده هدفمان کار کردن روی نقاط ضعف است و این که چه زمان توپ بلند و چه زمان توپ کوتاه بزنیم. مدافعان و دروازه‌بانمان عالی بودند. روی دروازه ما توپ زیادی نیامد. چشمی و حسینی دو مدافع ما خیلی خوب کار کردند. من توقع دارم تیم ما آرام‌تر بازی کند و آرامش داشته باشد. یک شانس خوب داشتیم و پاس، پشت سر شهباززاده فرود آمد. باید روی این مسائل بیشتر کار کنیم. در تمرین هم دیده بودم که باید خیلی کار کنیم و مطمئنم با توانایی بازیکنان مشکلات را حل می‌کنیم. از تماشاگرانمان تشکر می‌کنم. نمی‌دانم چقدر بودند ولی آنها آمدند. مطمئنم که روزی می‌رسد که خیلی خوشحال به خانه بر می‌گردند.

هماهنگی لازم را نداریم / آنالیز می‌کنیم تا بهتر شویم

باید سریع‌تر از الان بازی کنیم. باید از گوشه‌ها فشار وارد کنیم. من همیشه به بازیکنانم هم گفته‌ام که باید توپ را به حرکت درآورد نه این که دنبال آن دوید. بازیکنان همه سعی خود را کردند ولی هماهنگی لازم را نداریم. فوتبال اول در ذهن است. کی به سمت توپ برویم و چه زمان باید توپ را ارسال کنیم. ما باید روی این‌ها تمرین کنیم. حریف ما بسته بازی می‌کرد. باید گوشه‌های‌مان تلاش کنند تا بهتر تیم را تغذیه کنند. این بازی را نگاه می‌کنیم و آنالیز می‌کنیم تا بهتر شویم.

خوب بودیم اما در پاس‌های نهایی موفق نبودیم / به دلیل جایگاهمان استرس داریم

من خودم بازی‌ها را نگاه می‌کنم و عملکرد بازیکنان را در تمرینات را هم در نظر می‌گیرم. بازی‌های قبلی فولاد را دیدم و به نظرم آنها در بازی‌های قبلی خیلی بهتر بودند. پس ما خوب بودیم. ما فقط در دادن پاس نهایی موفق نبودیم. می‌خواستم با یک فوروارد دیگر شروع بازی داشته باشیم ولی به دلیل مصدومیت دست این بازیکن مجبور شدیم شکلی دیگر را به خود بگیریم. می‌دانم که پارسال هم استقلال چگونه بازی می‌کرد ولی آن شرایط فرق داشت چون این تیم فعلی استرس دارد و دلیل آن هم جایگاه این تیم است. بازیکنان می‌خواستند همه توانایی خود را به نمایش بگذارند ولی گاهی اوقات این تلاش‌ها دیده نمی‌شود. دفعه بعدی اگر هافبک‌ها و مهاجمان مثل مدافعان عالی عمل کنند، نمایش ما خیلی متفاوت‌تر می‌شود.

شفر درخصوص انتخاب دستیارانش پاسخگو نبود و علاقه داشت تا سوالات درباره بازی باشد.

می‌خواهیم خوب باشیم و برنده شویم / می‌خواستیم به روش تیم ملی بازی کنیم

همه می‌خواهند پیروز شوند. ما توانایی بهتر شدن را داریم. من دوست دارم که بازیکنانم هر روز بهتر شوند. نورافکن و شهباززاده بهتر از این‌ها شوند. بازیکنان به توانایی اصلی خود برسند. بارها شده که یک تیم خوب بازی نکرده ولی برده و ما این را نمی‌خواهیم. ما می‌خواهیم خوب باشیم و ببریم. ما باید سخت کار کنیم. باید روی نقاط ضعف خود کار کنیم. ما توانایی‌های زیادی داریم. امروز هم گفتم که وقتی یک تیم بسته بازی می‌کند، باید از گوش‌ها فشار بیاوریم ولی سانترهای ما خوب نبود و باید روی این مساله کار کنیم. بازیکنان باید به لحاظ تکنیکی بهتر شوند. بازی تیم ملی ایران و روسیه را دیدیم و ما هم می‌خواستیم به همان شیوه بازی کنیم.

وضعیتمان یک هفته‌ای درست نمی‌شود

وقتی یک تیم دفاعی بازی می‌کند، شانس‌های گلزنی کم می‌شود. یا باید توپ را به گوشه ببرید یا شوتزنی را در دستور کار قرار دهید. ما توپ را به گوشه راست می‌بردیم و می‌شد به چپ هم ببریم تا فضا ایجاد کنیم. این چیزی نیست که یک هفته‌ای درست شود.

 

تماشاگران نگران دربی نباشند / استقلال از نظر فوتبالی مریض است

من خیلی خوشحالم که دربی را برگزار می‌کنیم. این از مهم‌ترین دربی‌های جهان است. خبرنگاران آلمانی به من زنگ زدند و گفتند که می‌خواهند این بازی را پوشش بدهند. من دربی‌های زیادی را پشت سر گذاشتم. تماشاگران نگران نباشند. این بازیکنان می‌خواهند آماده شوند و بهتر شوند. دیشب صحبت‌های متعددی داشتیم و می‌شود سیستم‌های دیگر را هم امتحان کرد. توقع من درباره ضربات ایستگاهی‌مان هم بیشتر بود. یک سوم گل‌ها روی ضربات ایستگاهی است و ما باید روی این کار کنیم. ما توپ‌های زیادی را در جلو از دست دادیم. کسی که توپ را جلو می‌برد فقط وقتی توپ را باید از دست بدهد که رویش خطا شود. ما باید روی این کار کنیم. ما آمدیم تا این تیم را که از نظر فوتبالی مریض است، به مسیر اصلی برگردانیم.

 

دوست دارم بازیکنان چشم بسته یکدیگر را پیدا کنند

ما متاسفانه توپ را جلو خوب نگه نمی‌داریم. نیمه اول سه بار به خوبی جلو رفتیم ولی توپ پشت سر بازیکن آمد یا به جای یک-دو، مسیر دیگری را طی کردیم. یک بار بیت‌سعید خواست بیاید داخل ولی بهتر بود یک-دو می‌کرد. باید کاری کنیم که بازیکنان چشم بسته یکدیگر را پیدا کنند. فولاد تیم بدی نیست. ویدیوهایی که از آنها دیدم نشان می‌داد آنها خیلی بهتر از این بودند. آنها بازیکنان خوبی مثل مبعلی را داشتند و اگر خوب نبودند، پس ما بهتر بودیم. ما مشکلمان گل نزدن بود. ما باید کار کنیم.

 

امیدوارم تیم بهتری ببینم

ما با همین مهاجمان باید بیشتر کار کنیم. آنها چند صحنه خوب داشتند. باید فضا باز کنند. ما باید بیشتر در این زمینه کار کنیم. باید یکسری چیزها را تغییر دهیم. اول جام حذفی را داریم و سپس دربی. خیلی خوشحالم و امیدوارم تیم بهتری را ببینیم.

شفر درباره اینکه فرهاد مجیدی خواسته تا بهنام برزای به استقلال برگردد، اظهار داشت: ما الان کجا هستیم؟ اکنون باید فقط در مورد بازی حرف بزنیم.

استقلال تهران نشست خبری وینفرد شفر هفته نهم لیگ برتر فوتبال ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر