کد خبر: 547873 A

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: تنها کشوری هستیم که فیفا آن را به‌عنوان فدراسیون فدراسیون پنج ستاره اعلام کرد.

به گزارش ایلنا مهدی تاج در جمع خبرنگاران درباره اینکه فیفا ایران را به عنوان تیم پنج ستاره معرفی کرده، گفت: خیلی خوشحالم و این را به جامعه و همه اهالی فوتبال، اعم از مدیران باشگاه‌ها، مدیران هیئت فوتبال استان‌ها و مربیان تبریک می‌گویم. این اتفاقی بود که نه قبل از انقلاب و نه بعد از انقلاب رخ نداده است. ما هر 5 رده را به جام جهانی فرستادیم و تنها کشوری هستیم که فیفا آن را به‌عنوان فدراسیون فدراسیون پنج ستاره اعلام کرد. پایین‌تر از ما برزیل است که چهار ستاره دارد و بقیه هم همین‌طور پایین‌تر می‌آیند. این اتفاق خیلی خوبی است که باید از آن استفاده کنیم.

وی با اشاره به دیدار امروز تیم نوجوانان کشورمان مقابل مکزیک، خاطرنشان کرد: خیلی امیدواریم و به همین دلیل خودم به هند رفتم و قبل از دیدار مقابل مکزیک هم با بچه‌ها بودم. ما مکزیک را یک بار با نتیجه سه بر صفر شکست دادیم، اما به هر حال فوتبال است. امیدوارم امروز هم آنها را شکست دهیم. ما به این تیم خیلی امیدواریم. اینها تا همین جا هم 10 گل زدند که در این 93، 94 سال گذشته بی‌سابقه بوده که تیم ما با 10 گل بتواند صعود کند.

رئیس فدراسیون فوتبال ادامه داد: مکانیزمی که سازمان لیگ در این سال‌های اخیر دنبال کرده، جوانگرایی است. ما 17 بازیکن بالای 23 سال ثبت می‌کنیم و بقیه باید زیر 23 سال باشند. اگر نوجوانان ما الان خوب هستند، حاصل همین اتفاقات است. این نوجوانان یعنی فردای فوتبال کشور ما. می‌توانیم امیدوارم باشیم که فردا آینده خوبی داشته باشیم.

 

فدراسیون فوتبال مهدی تاج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر