کد خبر: 548041 A

داور عمانی بیش از مهاجم سوری در کشته شدن رویای پرسپولیس نقش ایفا کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، پرسپولیس در حالی در دیدار برگشت مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا به مصاف الهلال رفت که با توجه به شکست سنگین 4 بر صفر در دیدار رفت، نیاز به یک بازی انتحاری و از خودگذشتگی بازیکنان داشت تا از اندک بخت خود برای صعود استفاده کند و در این راه اولین کاری که باید انجام می‌داد، گل نخوردن بود.

احمد ابوبکر، داور عمانی دیدار پرسپولیس - الهلال با عملکرد به شدت ضعیف خود در این بازی نقش مستقیمی در مشخص شدن تیم صعود کننده ایفا کرد و اگر نگوییم بیش از عمر خریبین در نتیجه بازی موثر بود، نقش کمرنگ‌تری هم نداشت.

پنالتی اشتباه اعلام شده توسط او در دقیقه 29 بازی که روی خطای کاملاً واضح بیرون محوطه اعلام شده بود، تیر خلاصی بر آخرین شانس سرخپوشان برای صعود زد تا عملاً خیال الهلالی‌ها بابت حضور در فینال روی این ضربه پنالتی اشتباه راحت شود.

اگر داور در تشخیص پنالتی اشتباه نمی‌کرد، سرخپوشان شانس خوبی برای بازگشت به بازی و جبران نتیجه دیدار رفت در اختیار داشتند و چه بسا می‌توانستند نتیجه سنگین را برگردانند.

ابوبکر علاوه بر این پنالتی اشتباه، بارها تصمیمات نادرستی در طول مسابقه داشت که ندیدن دو صحنه به شدت مشکوک به پنالتی برای پرسپولیس درون محوطه جریمه الهلال از جمله آنها بود و در شرایطی که شاگردان برانکو می‌توانستند با یک پیروزی خوب به رختکن بروند در نهایت نتیجه‌ای بهتر از تساوی نصیبشان نشد.

بدون شک داوری احمد ابوبکر از آن دست قضاوت‌های ضعیفی بود که علیه فوتبال ایران صورت گرفت و شاید هرگز از ذهن فوتبالدوستان ایرانی پاک نشود.

پرسپولیس لیگ قهرمانان آسیا الهلال عربستان احمد ابوبکر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر