کد خبر: 548164 A

تکرار خاطره تلخ برانکو پس از 13 سال

برانکو پیش از این یکبار دیگر در فوتبال ایران از رسیدن به فینال یک تورنومنت درون قاره‌ای باز مانده بود.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، پرسپولیس با هدایت برانکو در حالیکه برنامه‌ریزی و هزینه زیادی برای رسیدن به فینال لیگ قهرمانان آسیا و کسب اولین قهرمانی در این رقابت‌ها متحمل شده بود، با شکست ناباورانه 6-2 در مجموع دو دیدار رفت و برگشت مقابل الهلال از دور رقابت‌ها کنار رفت تا حسرت حضور این تیم در فینال لیگ قهرمانان باقی بماند.

این اولین باری نیست که برانکو در آستانه رسیدن به یک عنوان تاریخی در فوتبال ایران در فتح آن ناکام می‌ماند و شکست او و تیمش در مرحله نیمه نهایی، پیش از این با تیم ملی ایران و در جام ملت‌های 2004 چین هم اتفاق افتاده بود.

برانکو که پس از ناکامی ایران در صعود به جام جهانی 2002 و پس از برکناری بلاژویچ، به عنوان سرمربی تیم ملی کارش را شروع کرد، در بازی‌های آسیایی بوسان 2002 با تیم امید به قهرمانی رسید و دو سال بعد در حالیکه امید و انگیزه زیادی برای قهرمان کردن ایران در جام ملت‌های آسیا پس از 28 سال داشت، در مرحله نیمه نهایی در پکن مقابل چین میزبان قرار گرفت و پس از تساوی 1-1 در طول 120 دقیقه، در ضربات پنالتی مغلوب این تیم شد تا از رسیدن به فینال باز بماند.

بدین ترتیب دومین خاطره تلخ برانکو از حضورش در ایران دیشب مقابل الهلال رقم خورد تا یکبار دیگر تیم‌ها ما با هدایت این مربی کروات دستشان از رسیدن به فینال کوتاه بماند.

پرسپولیس تیم ملی ایران برانکو ایوانکوویچ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر