کد خبر: 556521 A

انتخابی جام جهانی روسیه

مایکل اونیل مربی تیم ملی ایرلندشمالی انتظار دارد بازی با سوییس در پلی‌آف جام جهانی بسیار سخت و نزدیک باشد.

به گزارش ایلنا،ویندسورپارک میزبان بازی امشب است و بازی برگشت یکشنبه برگزار می‌شود و تیم برنده راهی جام جهانی 2018 خواهد شد.

اونیل گفت: «فکر نمی‌کنم این بازی‌ها پر گل باشد. خیلی مهم است که در خانه گل نخوریم، تیم ما برای این ساخته نشده که در خانه حریف به دنبال پیروزی و گل باشد. می‌خواهیم برای سفر به بازل با خودمان چیزی داشته باشیم. این دو دیدار سخت و نزدیک خواهد بود، امیدواریم چیزی برای دفاع داشته باشیم و در ضدحمله موفقیتی به دست آوریم.» ایرلندشمالی به دنبال صعود به جام جهانی برای نخستین بار بعد از سال 1986 است؛ همچنین در تاریخ این تیم سابقه ندارد به دو تورنمنت بزرگ متوالی صعود کند، ایرلندشمالی در یورو 2016 هم حاضر بود.

اونیل ادامه داد: «به خاطر این بازی و احتمال صعود به جام جهانی هیجان زیادی داریم. وقتی به بازی نزدیک شویم و بدانم طبق برنامه آماده شده ایم، آرامش بیشتری خواهم داشت. بازی رفت و برگشت تجربه متفاوتی برای ما است و باید آن را مدیریت کنیم.» هر دو تیم احتمالا برخی بازیکنان کلیدی خود را در اختیار نخواهند داشت. آرون هیوز مدافع هارتس ممکن است به بازی فرداشب نرسد ضمن اینکه سوییس یوهان ژورو مدافع خود را در اختیار ندارد و وضعیت والون بهرامی به خاطر مصدومیت ران مبهم است. سوییس اگرچه بازیکنان جایگزین دارد اما نبودن مدافع 37 ساله که سابقه بازی در نیوکاسل و 108 دیدار ملی را دارد، برای ایرلندشمالی شاید گران تمام شود. ولادیمیر پتکوویچ مربی صرب سوییس هم درباره این بازی گفت: «ما اردوی تمرینی خود را با 24 بازیکنی که در اختیار داریم، شروع می‌کنیم که مطمئنم با آنها هم می‌توانیم به جام جهانی برویم.» سوییس از 11 بازی آخر خود 10 تا را برده و در هفت تا کلین‌شیت کرده. آن طرف هم ایرلند شمالی در چهار سال گذشته فقط به آلمان، کرواسی و پرتغال باخته.

 

انتخابی جام جهانی روسیه تیم ملی ایرلند شمالی تیم ملی سوئیس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر