کد خبر: 556532 A

در شرایطی که پرسپولیس مشکلات مالی فراوانی را پشت سر می‌گذارد، حامی مالی سابق باشگاه نیز نسبت به تعهد خود برای پرداخت بی تفاوت بوده تا اکنون هواداران نگران آینده سرخ‌های پایتخت باشند.

به گزارش ایلنا، برای جلوگیری از حذف پرسپولیس و استقلال، ‌حامی مالی سابق سرخابی‌ها که بدهی ۳۶ میلیارد تومانی به این دو باشگاه دارد، بعد از فشارهای فراوان پذیرفته تا بخش کوچکی از بدهی فصل گذشته را به آنها بپردازد اما دریافت این چک‌ها را منوط به قرارداد جدید کرده و در متن آنها نوشته که این چک‌ها بابت پیش پرداخت تمدید قرارداد فصل 97-96 صادر شده است. به نظر می‌آید افتخاری مدیرعامل باشگاه استقلال پیش شرط ‌تحمیلی حامی مالی را پذیرفته‌ و عملا با این حامی مالی بدهکار برای فصل آینده نیز قرارداد بسته اما ظاهرا طاهری زیر بار چنین شرطی نرفته چرا که پذیرفتن این چک با قید ثبت شده در آن، این الزام را برای پرسپولیس ایجاد می‌کند که فصل آینده نیز هر طور حامی مالی خواست با آن کنار بیاید. حالا و با علنی شدن این مساله گفته می‌شود اگر پرسپولیس از لیگ قهرمانان آسیا حذف شود حامی مالی مقصر است. به همین خاطر، هم مدیران باشگاه پرسپولیس علنا مقابل این حامی‌مالی موضع گرفته‌اند و هم هواداران در فضای مجازی شورشی علیه این حامی و حامیانش راه انداخته‌اند.

قرارداد غیر قانونی است

حالا که بحث قرارداد با حامی مالی قبلی بالا گرفته رسانه‌ها در خصوص جزییات این قرارداد کند و کاو کرده و به نکات و جزییات تازه‌ای دست یافته‌اند. شرکتی که با پرسپولیس قرارداد بسته نگاه پردازان امین سیمای کیش نام دارد که همه گونه فعالیتی اعم از امور تولیدی، خدماتی، صنعتی، صادرات و واردات و ... انجام می‌دهد الا سامانه تلفن همراه و خدمات پیامکی. در واقع حالا قرارداد پرسپولیس با این شرکت به خاطر ماهیتی که شرکت فوق دارد زیر سوال رفته. از طرفی مشخص نیست این قرارداد چگونه بسته شده و ایرادهای بزرگی دارد. مشکل اصلی هم این است که قبل از عقد این قرارداد هیچ گونه مزایده‌ای برگزار نشده در حالی که طبق قانون باید این کار انجام می‌شد. البته این اتفاق پیش از این و در دوران مدیریت قبلی پرسپولیس نیز در خصوص قرارداد با بهنام پیشرو کیش رخ داد اما حالا رسانه‌ها با استناد به صحبت‌های معاون رییس جمهوری و قانونی که وضع شده، روی غیرقانونی بودن این قرارداد پافشاری می‌کنند و از اساس آن را زیر سوال برده‌اند.

طاهری پول فصل جدید را گرفته

اسناد و مدارک نشان می‌دهد علی اکبر طاهری و باشگاه پرسپولیس در فروردین و اردیبهشت امسال طی سه فقره چک 6 میلیارد تومان از حامی قبلی پول گرفته‌اند که این پرداختی‌ها مربوط به فصل 97-96 بوده. این پول‌ها گرفته و خرج شده اما پرسپولیس در شروع فصل با حامی جدیدی قرارداد بسته و فصل را شروع کرده تا حامی قبلی مدعی شود. چک اول برای تاریخ 5 فروردین صادر شده که سه میلیارد تومان بوده. دو فقره چک هم برای تاریخ 18 اردیبهشت صادر شده که یکی 2 و دیگری یک میلیارد تومان است. جالب اینکه طاهری هم با آگاهی از اینکه چک‌ها مربوط به پیش پرداخت فصل جدید است و به معنای الزام به همکاری مجدد طرفین خواهد بود، آنها را دریافت و رسیدها را امضا کرده است.

پرسپولیس برانکو ایوانکوویچ علی اکبر طاهری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر