کد خبر: 563450 A

مسجدسلیمان در راه بازگشت

چهارده هفته از رقابت‌های لیگ دسته یک گذشته و تیم‌ها رقابت جذابی برای صعود به لیگ برتر با هم دارند.

به گزارش ایلنا، چهارده هفته از رقابت‌های لیگ دسته یک گذشته و تیم‌ها رقابت جذابی برای صعود به لیگ برتر با هم دارند. نفت مسجد سلیمان با هدایت محمود فکری، کاپیتان اسبق استقلال تهران نتایج خوبی گرفته و صدرنشین این رقابت‌ها است. تنها حضور مسجدسلیمانی‌ها در لیگ برتر به دوره چهاردهم این رقابت‌ها بر می‌گردد. آن‌ها در آن دوره نتوانستند نتایج قابل قبولی بگیرند و در نهایت با قرار گرفتن در رده شانزدهم جدول شانزده‌تیمی لیگ برتر به لیگ آزادگان سقوط کردند. زردپوشان مسجد سلیمانی حالا امیدوار هستند با هدایت محمود فکری دوباره بتوانند به سطح اول فوتبال ایران برگردند. نفتی‌ها در حال حاضر ۷ امتیاز از نزدیک‌ترین حریفان خود نساجی مازندران، بادران تهران و برق جدید شیراز در جدول رده‌بندی بیشتر امتیاز گرفته‌اند و یکی از مدعیان اصلی صعود به لیگ برتر هستند.

کمترین ها:

در پایان هفته چهاردهم لیگ دسته یک، نفت مسجد سلیمان با ۶ گل خورده بهترین خط دفاعی این رقابت‌ها را در اختیار دارد. بعد از مسجد سلیمانی‌ها، دو تیم خونه به خونه و برق جدید شیراز با ۷ گل خورده کمترین گل خورده در لیگ دسته یک را دارند. شاگردان محمود فکری در تیم نفت مسجد سلیمان علاوه بر کمترین گل خورده در رقابت‌های این فصل لیگ آزادگان، کمترین شکست را هم در این رقابت‌ها داشته‌اند. تنها شکست آن‌ها در رقابت‌های این فصل به هفته ششم رقابت‌ها و شکست یک بر صفر مقابل شاگردان جواد نکونام کاپیتان سابق تیم ملی کشورمان در تیم خونه به خونه بر می‌گردد. زردپوشان مسجد سلیمانی بعد از باخت مقابل خونه به خونه، ۸ بازی است که مقابل حریفان خود تن به شکست نداده‌اند.

بیشترین‌ها:

شاگردان محمود فکری در تیم نفت مسجد سلیمان علاوه بر کمترین باخت، موفق شده‌اند بیشترین برد را هم تا پایان هفته چهاردهم لیگ دسته یک بدست آوردند. آن‌ها از ۱۴ بازی خود در این رقابت‌ها ۱۰ پیروزی بدست آورده‌اند. پیروزی در بیش از ۷۰ درصد از بازی‌های فصل در حالی برای مسجد سلیمانی‌ها بدست آمده که در دو دوره گذشته لیگ دسته یک که بازی‌ها در یک گروه برگزار شده، هیچ‌کدام از تیم‌های صعودکننده به لیگ برتر در پایان رقابت‌ها نتوانسته‌اند در بیش از ۵۰ درصد بازی‌های خود به پیروزی برسند. نفت مسجد سلیمان در کنار بادران تهران بیشترین گل زده را در رقابت‌های این فصل هم اختیار دارد. این دو تیم با زدن ۱۹ گل در ۱۴ بازی و میانگین ۱٫۳۵ گل زده در هر بازی آماری خوب را از خود در گلزنی به جای گذاشته‌اند.

 جنگ بر سر بیشترین کلین‌شیت:

مسجدسلیمانی‌ها در ۱۴ بازی خود در رقابت‌های این فصل لیگ دسته اول موفق شده‌اند ۹ کلین شیت داشته باشند. در کنار نفت مسجد سلیمان، خونه به خونه هم با هدایت جواد نکونام در کلین‌شیت آمار خوبی از خود به جای گذاشته، شاگردان جواد نکونام در تیم خونه به خونه هم توانسته‌اند ۹ کلین‌شیت تا پایان هفته چهاردهم داشته‌ باشند. خونه به خونه‌ای‌ها بعد از گلی که در پیروزی ۳ بر یک مقابل ایران جوان بوشهر در هفته‌ی هفتم رقابت‌ها خوردند، هفت بازی است که دروازه‌ی خود را بسته نگه داشته‌ و از نظر کلین‌شیت پیاپی در رقابت‌های این فصل لیگ دسته اول فوتبال کشورمان رکوردار هستند. شاگردان محمود فکری در تیم نفت مسجد سلیمان برای بدست آوردن بیشترین کلین‌شیت در پایان فصل، حریف سر سختی مانند خونه به خونه را باید پشت سر بگذارند.

پیش به سوی صعود:

معمولا در لیگ دسته یک ایران هر تیمی اگر بتواند میانگین ۲ امتیاز از هر بازی را کسب کند، صعودش به لیگ برتر قطعی می‌شود. نفت مسجد سلیمان تا پایان هفته چهاردهم لیگ آزادگان، ۳۳ امتیاز و میانگین ۲٫۳۵ امتیاز از هر بازی را به دست آورده‌. مسجد سلیمانی‌ها اگر بتوانند همین میانگین امتیازی را تا پایان فصل حفظ کنند، صعود آن‌ها به لیگ برتر قطعی است. در دو دوره گذشته لیگ دسته یک که بازی‌ها در یک گروه برگزار شده، تیم‌هایی که توانسته‌اند به لیگ برتر صعود کنند، میانگین امتیازی آن‌ها بیش از ۱٫۸۷ امتیاز در هر بازی نبوده است. با گذشت چهارده‌هفته از رقابت‌های لیگ دسته یک با توجه به آماری که تیم نفت مسجد سلیمان در این بازی‌ها داشته و نتایج قابل قبولی که این تیم با محمود فکری گرفته است، می‌توان گفت، آن‌ها یکی از شانس‌های اصلی صعود به لیگ برتر هستند. در ۳ بازی باقی‌مانده از نیم‌فصل اول رقابت‌ها، مسجد سلیمانی‌ها دو بازی حساس مقابل تیم‌های دوم و سوم جدول رده‌بندی یعنی نساجی مازندران و بادران تهران دارند که با پیروزی در یکی از این بازی‌ها قهرمانی خود در نیم‌فصل اول رقابت‌ها را قطعی می‌کنند.

محمد مکوندی

نفت مسجد سلیمان محمود فکری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر