کد خبر: 564841 A

پرسپولیس در شرایطی به مصاف ذوب آهن خواهد رفت که دیدار در روز تعطیل می‌تواند آنها را امیدوار به حمایت جالب توجه هواداران کند.

به گزارش ایلنا، این نخستین و آخرین جمعه نیم‌فصل نخست است که پرسپولیس در ورزشگاه آزادی به میدان می‌رود. تا امروز که به هفته چهاردهم لیگ رسیده‌ایم، تیم برانکو همه بازی‌هایش را در روزهای غیرتعطیل وسط هفته برگزار کرده و تنها بازی‌اش در روز جمعه را قرار است فردا برابر ذوب‌آهن برگزار کند.

از ابتدای فصل پرسپولیس در تهران با فولاد، مشکی‌پوشان، پیکان، استقلال، پدیده، نفت و سایپا بازی کرده که دو بازی آخر را در ورزشگاه تختی میهمان بوده اما هیچ کدام از این بازی‌ها (چه در میزبانی و چه میهمانی) جمعه برگزار نشده است. این شاید بهترین توجیه باشد برای کم‌تماشاگر بودن بازی‌های تیم برانکو.

 فصل پیش که پرسپولیس قهرمان شد و حتی یک فصل پیش از آن، قرمزها تماشاگران بیشتری داشتند اما چنان اشباع شده‌اند که دیگر حال و حوصله ورزشگاه رفتن ندارند؛ البته اگر بهانه‌مان برگزاری بازی‌های پرسپولیس در روزهای غیرتعطیل وسط هفته نباشد. پرسپولیس – فولاد 30 هزار تماشاگر داشت. برای پرسپولیس – سیاه‌جامگان 25 هزار نفر به آزادی رفتند. پرسپولیس – پیکان در حضور 35 هزار تماشاگر برگزار شد. روز شهرآورد 80 هزار تماشاگر در ورزشگاه حضور داشتند و بازی با پدیده هم 18 هزار تماشاگر داشت. هواداران البته در بازی با نفت و سایپا هم که در ورزشگاه تختی برگزار شد، پرسپولیس را تنها نگذاشتند.

 بازی با نفت 23 هزار و پرسپولیس – سایپا 11 هزار تماشاگر داشت. البته پیش‌بینی‌مان این است که پرسپولیس از این حیث در نیم‌فصل دوم شرایط بهتری خواهد داشت. هم به این دلیل که قهرمانی نیم‌فصل هواداران را به تکرار قهرمانی آخر فصل مشتاق‌تر می‌کند و هم اینکه پرسپولیس 4 جمعه را به میزبانی خواهد گذراند و همین می‌تواند آمار تماشاگرانش را چند برابر کند.

 قرمزها جمعه 15 دی (هفته هجدهم) میزبان نفت خواهند بود، جمعه 13 بهمن با سپاهان بازی می‌کنند و آخرین بازی‌ خانگی‌شان را جمعه 7 اردیبهشت برابر سپیدرود برگزار می‌کنند.

 

پرسپولیس ذوب آهن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر