کد خبر: 564845 A

جنارو گتوزو سومین مربی میلان است که در فینال لیگ قهرمانان 2007 به‌عنوان بازیکن با این تیم قهرمان شده است.

به گزارش ایلنا،  هافبک سابق روسونری در حالی جانشین وینچنتزو مونتلا شد که پیش‌تر با تیم جوانان میلان کار می‌کرد. بیش از ده سال از قهرمانی میلان در اروپا (2007) می‌گذرد. آنها در آن هنگام با مربیگری کارلو آنچلوتی، لیورپول را در دیدار نهایی 2 بر یک شکست دادند. نکته جالب اینکه از بازیکنان آن تیم، «رینگیو» سومین نفر است که روی نیمکت مربیگری میلان می‌نشیند.

کلارنس سیدورف نخستین فردی از آن جمع بود که هدایت تیم را به عهده گرفت. او در ژانویه 2014 جانشین ماسیمیلیانو آلگری شد. این هافبک هلندی تا پایان همان فصل روی نیمکت میلان دوام آورد و در 22 مسابقه مربی میلان بود. او در 19 دیدار در سری آ، 11 برد کسب کرد اما تیمش در یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان به اتلتیکو مادرید باخت و در کوپا ایتالیا هم مقابل اودینزه حذف شد. میلان در نهایت در آن فصل هشتم شد که نتیجه خوبی برای سیدورف نبود. او در نهایت جای خود را به کسی داد که در فینال 2007 دو گل زده بود.

فیلیپو اینتزاگی مانند گتوزو مربی تیم جوانان میلان بود و برای فصل 15-2014، او را به سمت مربیگری میلان برگزیدند. میلان در ده بازی نخست تنها یک شکست را تجربه کرد که یک بر صفر و مقابل یوونتوس بود که در آن فصل قهرمان شد اما پس از شکست خانگی 2 بر صفر مقابل پالرمو بود که اوضاع میلان برگشت. میلان از آن هنگام تا ماه مارس تنها چهار دیدار سری آ را برد و اینتزاگی در حالی هفته‌های آخر را روی نیمکت میلان نشست که می‌دانست باشگاه به دنبال بازگرداندن آنچلوتی است.

سوپرپیپو هم اخراج شد و سینیشا میهایلوویچ مربی میلان شد. طرفداران روسونری باشگاه را مقصر دانستند و نامه‌ای سرگشاده در حمایت از اینتزاگی نوشتند.

اکنون گتوزو مربی میلان شده است. از آن تیم ماسیمو اودو و الساندرو نستا هم مربی شده‌اند.

منبع: سایت فوتبال ایتالیا

 

میلان ایتالیا گتوزو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر