کد خبر: 565405 A

هنوز برای تمدید قرارداد اتفاقی نیفتاده است

سرمربی پرسپولیس در مورد دیدار با ذوب‌آهن و قرعه‌کشی جام جهانی صحبت کرد.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پرسپولیس در خصوص پیروزی پرگل مقابل ذوب‌آهن و شکستن طلسم این تیم در روز گذشته اظهار داشت:خیلی خوشحالم بابت این برد و از این فرصت استفاده می‌کنم به بازیکنانم تبریک بگویم بابت بازی فوق‌العاده‌ای که داشتند و در حد لیگ قهرمانان آسیا بازی کردند، محکم، مسئولیت پذیرانه، با نظم تاکتیکی و منسجم. خیلی از بازی تیم راضی هستم و این برایم خوشحال کننده‌تر از چیزی است که شما اسمش را طلسم می‌گذارید.از هواداران تیم ممنونم بازهم از ما حمایت کردند و خوشحالم یک بازی زیبا دیدند و گل‌های زیادی را شاهد بودند 

وی افزود: مقابل تیم خیلی خوبی بازی کردیم. تیمی که شاید در حال حاضر با نتایج خوبی روبرو نشده باشد ولی قطعاً در آینده شرایط خوبی پیدا خواهد کرد و پتانسیل بالایی دارد.

سرمربی پرسپولیس در مورد صحبت‌های قلعه‌نویی بعد از بازی در مورد اینکه گفته بود پرسپولیس فقط 4 توپ روی دروازه این تیم آورده است گفت: طبیعی است هرکسی از زاویه دید خودش به بازی نگاه می‌کند. اولین موقعیت ما توسط منشا در دقیقه 5 رخ داد که بازیکن آنها او را هل داد. یک شانس دیگر تک به تک با گلر آنها رخ داد، موقعیت دیگری بازهم در اختیار منشا در دقایق پایانی بازی رخ داد و موقعیت‌های دیگری هم بود که شاید یک پاس تا گل فاصله داشت. به جز 4 گلی که زدیم 4 شانس گل دیگر برای شما شمردم. گل‌هایی هم که زدیم عالی بودند. گل اول روی همکاری تیمی خوب صورت گرفت. بازیکن چکار کند؟ گل نزند؟ گل کامیابی‌نیا تمرین شده بود. گل سوم و چهارم ما هم حریف هرکاری کرد نتوانست جلوی بازیکنان ما را بگیرد. این شانس‌های گل ما بود، یک نفر به من بگوید ذوب‌آهن چند شانس گلزنی داشت؟ موقعیت صد در صد گل در بازی نداشتند. پنالتی هم اصلاً مشخص نیست چطور گرفته شد.

برانکو در مورد پنالتی اعلام شده در بازی که می‌توانست جریان بازی را تغییر دهد عنوان کرد: بله قطعا همینطور است چرا که در لحظه کلیدی این پنالتی گرفته شد و مقابل پارس جنوبی هم همین اتفاق افتاد. این تصمیم‌ها می‌تواند نتیجه بازی را تغییر دهد. به هر حال من دوست ندارم در مورد داوری صحبت کنم و به تصمیم آنها احترام می‌گذارم و باید سعی کنیم روز به روز وضعیت بهتری پیدا کنیم.

وی در مورد قرعه‌کشی لیگ قهرمانان آسیا در هفته آینده و شانس رویارویی مجدد با خاطرنشان کرد: فکر می‌کنم در حال حاضر با الهلال نمی‌توانیم در یک گروه بیافتیم ولی ما نشان دادیم مقابل هر تیمی می‌توانیم نتیجه بگیریم و فرقی نمی‌کند مقابل چه تیمی قرار بگیریم.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سوال خبرنگاری که اگر پرسپولیس با اسپانیا و پرتغال رودررو شود می‌تواند پیروز شود یا نه، گفت: من زمانی که سرمربی تیم ملی بودم مقابل پرتغال بازی کردیم و سرمربی این تیم اسکولاری با سابقه قهرمانی جهان بود. شاید بهترین تیم ملی تاریخ پرتغال در آن موقع حضور داشت و در اروپا با شکست مقابل یونان دوم شده بودند. رونالدو، فیگو، دکو و... را داشتند. ما 2 بر صفر به آنها باختیم و یک پنالتی الکی هم به آنها دادیم و گل دکو هم روی شوت از راه دور بود. طبیعتاً ایران گزینه اول صعود جام جهانی نیست ولی روی شوق و اشتیاق بچه‌ها و زمان طولانی با هم بودنشان می‌شود حساب کرد و خوشبین بود به نتایج بازی‌ها.

برانکو در مورد انتقاداتی که به بازی با دو هافبک دفاعی می‌شود گفت: بازی هجومی بستگی به تعداد بازیکنان عقب و جلو ندارد، بلکه بستگی به تعداد نفرات مشارکت کننده در حمله دارد. من به بازیکنان می‌گویم در حمله‌ها حضور حداکثری در محوطه جریمه حریف داشته باشند و هافبک‌های دفاعی هم آزادی حضور در حمله‌ها را دارند. آمار و ارقام می‌گوید بهتر از پارسال نتیجه گرفته‌ایم.

وی در مورد صحبت راموس در مورد اینکه پرتغال به رونالدو خلاصه نمی‌شود گفت: من این حرف را قبول دارم. پرتغال بدون رونالدو در فینال اروپا بازی کرد و پیروز شد و به قهرمانی رسید. رونالدو بازیکن مهمی است ولی در دنیا بازیکنی وجود ندارد که به تنهایی بتواند کار تیم را جلو ببرد. به هر حال می‌تواند تفاوت تیم‌ها را رقم بزند.

سرمربی کروات پرسپولیس در مورد اینکه کرواسی از همگروه نشدن با ایران خوش‌شانس است یا نه عنوان کرد: ایران می‌توانست در گروه کرواسی باشد ولی ایران، صربستان و کرواسی در 3 گروه سخت قرار گرفته‌اند.

وی در مورد دیدار ایران با پرتغال در جام جهانی 2006 گفت: در آن بازی روز سختی برای پرتغال رقم زدیم، نصرتی فیگو و کعبی رونالدو را مهار کرده بودند و خطرناک ظاهر شدیم. با وجود اینکه حریف ما گزینه قهرمانی بود ولی ما خوب ظاهر شدیم.

برانکو در مورد مقایسه تیم ملی حال حاضر با جام جهانی‌های قبل اظهار داشت: نمی‌شود 10-12 سال گذشته را با حال حاضر مقایسه کرد ولی فلسفه فوتبال پرتغال به همان شکل است و از زمان اوزه‌بیو تا الان که زمان رونالدو است  فلسفه‌شان یکی است. شاید فوتبال محکم‌تر و سریع‌تر شده باشد. پرتغال زمانی بازیکنان بزرگ زیادی داشته است و الان هم بازیکنان خوبی دارد و تفاوت چندانی ندارد. از نظر ما شاید گروه مرگ باشد ولی اسپانیا و پرتغال خودشان را صعودکرده می‌دانند. هر تیمی از زاویه دید خودش می‌بیند.

سرمربی پرسپولیس در مورد شانس صعود تیم ملی به مرحله بعد گفت: این امید و رویا حق مردم ایران است و باید باشد. ایران باید بازی را ببرد و دانش و توانایی لازم برای آن را دارد. 4 سال پیش اسپانیا و ایتالیا بازی‌های ضعیفی نشان دادند و ایران اثرات مثبتی از خودش در برزیل نشان داد.

برانکو در مورد وضعیت تمدید قراردادش با پرسپولیس عنوان کرد: مصاحبه‌ای از من در مورد بازنشتگی در پرسپولیس چاپ شده که صحیح نیست و من هیچ وقت در مورد بازنشستگی صحبت نکردم. در مورد تدید قرارداد هم هنوز خبر قطعی وجود ندارد.

وی در مورد بازی با سپیدرود و بازی در چمن مصنوعی گفت: این شرایط مناسب نیست. هرچند نمی‌خواهم بهانه بیاورم ولی این برای دو تیم اتفاق بدی است و برای ما بدتر خواهد بود. هر چند مجبوریم خودمان را با شرایط وفق دهیم.

سرمربی پرسپولیس در پایان با اشاره به اینکه گفته می‌شود کی‌روش در پایان جام جهانی خداحافظی می‌کند گفت: من خبری در این مورد ندارم و ارتباطی هم به من ندارد. 

لیگ برتر فوتبال پرسپولیس تهران برانکو ایکوانکوویچ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر