کد خبر: 576830 A

رئیس کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال درباره چگونگی کسب مجوز کلینیک های عالی پزشکی کنفدراسیون فوتبال آسیا توضیحاتی را ارائه کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از سایت رسمی فدراسیون فوتبال، دکتر توحید سیف برقی، رئیس کمیته پزشکی درخصوص فلسفه و روش ایجاد مراکز یا کلینیک های عالی کنفدراسیون فوتبال آسیا در کشور گفت: اهمیت سلامت ورزشکاران بویژه بازیکنان فوتبال، درمان‌های نادرست در مراکز غیر تحصصی و عوارض ناگوار برای ورزشکاران و درمان‌های بدون شواهد علمی در بعضی از مراکز درمانی، سبب گردید تا کمیته پزشکی کنفدراسیون فوتبال آسیا با ابلاغ ایجاد و تاسیس مراکز یا کلینیک‌های استاندارد در کلیه کشورهای آسیایی، راهکار مناسبی برای بازگشت سریع و مطمئن ورزشکاران به مسابقات طراحی کند. قطعا تاسیس این مراکز باعث ارتقای کیفی پزشکی فوتبال در قاره کهن خواهد شد.

وی در ادامه بیان کرد:  بدون شک مراکز فوق در توسعه آموزش، پژوهش و تولید علم در آسیا تاثیر گذار خواهند بود. همچنین اهداف کلی، ماموریت و چشم انداز تاسیس مراکز یا کلینیک‌‌های عالی AFC سبب ارتقای سطح سلامت و نیز پیشگیری از آسیب‌ها خواهد شد.

رئیس کمیته پزشکی در ادامه درخصوص چگونگی دریافت این مجوز اظهار داشت: مراکزی می‌توانند شاخص‌های کلینیک عالی مورد تایید کنفدراسیون فوتبال آسیا را کسب کنند که با تکمیل فرم‌های پیوست و ارسال آن به فدراسیون فوتبال، گام اولیه را برای تاسیس این مراکز بردارند. در ادامه این روند، فرم‌های تکمیل شده توسط دبیر کل فدراسیون فوتبال به AFC ارسال خواهد شد و در تاریخ‌های مشخصی این مراکز مورد بازدید و ارزیابی کارشناسان کنفدراسیون فوتبال آسیا قرار خواهند گرفت.

دکتر سیف برقی در پایان افزود: در صورت تایید این مراکز توسط AFC، آنها مجوز تاسیس مرکز یا کلینیک عالی AFC را دریافت خواهند کرد. این مجوز بمدت ۵ سال به این مراکز داده خواهد شد و برای تایید دوباره ، نیاز به  ارزیابیهای مجدد و کسب شاخصهای تعیین شده AFC خواهد بود.

فدراسیون فوتبال کمیته پزشکی فدراسیون فوتبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر