کد خبر: 578290 A

قلعه‌نویی و جلالی تقابل‌های جذابی در لیگ برتر خواهند داشت.

به گزارش خبرنگار ورزشی ایلنا، ذوب‌آهن در هفته هجدهم لیگ برتر در اصفهان میزبان پیکان است و دو تیم در حالی به مصاف هم خواهند رفت که تقابل سرمربیانشان از نکات جذاب بازی محسوب می‌شود.

قلعه‌نویی و جلالی  دو نامی هستند که در طول ادوار مختلف لیگ برتر در تیم‌های مختلف به مصاف هم رفته‌اند و رقابت‌های جذابی را رقم زده‌اند. دو مربی برخاسته از دو تفکر مختلف فوتبالی ولی با نقاط مشترکی که آخرین آنها مخالفت با کی‌روش و برنامه‌هایش در فوتبال ایران بود.

نام این دو نفر اولین بار در لیگ سوم کنار یکدیگر مطرح شد. زمانی که هر دو اولین تجربه سرمربی‌گری‌شان را در لیگ برتر تجربه می‌کردند و قلعه‌نویی با استقلال و جلالی با پاس شانه به شانه یکدیگر رقابت قهرمانی را تا هفته پایانی پیش برده و در نهایت این سرمربی وقت پاس بود که کار خود را با قهرمانی آغاز کرد.

ادامه لیگ برتر اما مسیر متفاوتی با شروع کار آنها داشت. جایی که جلالی دیگر دستش از رسیدن به افتخار کوتاه ماند (به جز یک قهرمانی جام حذفی با صبا) و در سوی دیگر قلعه‌نویی چند سالی به دروکردن جام‌ها در استقلال و سپاهان مشغول بود. جلالی تبدیل به مربی تیم‌های میانه جدول شد و قلعه‌نویی و تیمش همیشه در کورس قهرمانی قرار داشتند.

بار دیگر نام این دو نفر زمانی کنار هم آمد که قلعه‌نویی با استقلال در فصل هشتم کورس قهرمانی را تقریباً به ذوب‌آهن ابراهیم‌زاده واگذار کرده بود و بالای سر بردن جام توسط او تنها با پیروزی فولاد مقابل ذوب‌آهن رقم می‌خورد. جایی که جلالی و شاگردانش تیم شکست‌ ناپذیر آن روزهای ابراهیم‌زاده را به چهار میخ کشیده و با 4 گل به خانه فرستادند تا قلعه‌نویی در مشهد و روی شوت برق‌آسای جانواریو هم پیام را به دسته پایین‌تر بفرستد و هم خودش یک جام طلایی دیگر به کارنامه‌اش اضافه کند.

بعد از پایان بازی بود که قلعه‌نویی احساساتی شد و در هیاهوی قهرمانی و دور شادی بازیکنان، یادش آمد باید از یک نفر تشکر ویژه کند، کسی که در بازی بی‌اهمیت برای تیم خودش با تمام قوا به میدان رفت و تیمی که برای حفظ صدر جدول و رسیدن به قهرمانی می‌جنگید را مغلوب کند.

«مجید جلالی خیلی مرده!!!»، جمله‌ای عجیب و به یاد ماندنی که در ذهن فوتبالدوستان ثبت شده است و هر بار نام جلالی و قلعه‌نویی کنار هم می‌آید این تصویر از ذهن‌ها عبور می‌کند.

گذر زمان جلالی را به پیکان و قلعه‌نویی را به ذوب‌آهن فرستاده تا دیگر هیاهوی بالانشینی جدول بازی تیم‌هایشان را تحت تاثیر قرار ندهد. دیدار هفته هجدهم دو تیم در شرایطی برگزار می‌شود که دیدار رفت با تساوی یک - یک به پایان رسید و باید دید نتیجه بازی در اصفهان چه رقم می‌خورد.

ذوب آهن مجید جلالی پیکان امیر قلعه‌نوعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر