کد خبر: 623695 A

رقابت های جالبی بین دو تیم اروپایی و یک تیم از آمریکای جنوبی و یک نماینده از آفریقا برقرار است.

به گزارش ایلنا، در فاصله 28 روز مانده تا جام جهانی و به رسم هر روز به معرفی سرمربیان گروه های هشت گانه می پردازیم و امروز نوبت به گروه چهارم این دوره از رقابت ها است. جایی که تیمهای آرژانتین، کرواسی، ایسلند و نیجریه در آن حضور دارند. سامپائولی باید آلبی سلسته را به قهرمانی برساند؛ دالیچ با تیم پر ستاره اش به کارهای بزرگ می اندیشبد. هالگریمسون بعد از تاریخ سازی در یورو 2016 حالا در اندیشه تکرار آن در جام جهانی است و در نهایت گرنوت روئر هم در اولین تجربه جام جهانی خود به عنوان سرمربی می خواهد عقاب ها را به یک آشیانه امن برساند.

خورخه سامپائولی

آرژانتین: مربی سال 2015 آمریکای جنوبی در همین سال توانست شیلی را قهرمان کوپا آمریکا کند. خورخه سامپائولی اندیشه‌های متفاوتی در مربیگری‌اش ارائه کرده و حضور در تیم ملی کشورش به‌عنوان سرمربی بزرگترین افتخار برای او به حساب می‌آید. 1.8 میلیون یورو حقوق سالیانه سامپا است. این مربی در تیمش فوق ستاره‌ای به نام لیونل مسی دارد که اعلام کرده اگر این بار نتواند قهرمان جام جهانی شود دیگر در تیم ملی بازی نمی‌کند و این تهدید بزرگ خطری جدی برای سامپائولی به حساب می‌‌آید چون آرژانتینی‌ها نمی‌خواهند به این زودی‌ها مسی را از دست بدهند. سامپائولی علاوه بر مسی می‌تواند به درخشش ستاره‌‌هایی چون آنخل دی‌ماریا، گونزالو هیگواین، سرخیو آگوئرو و مائورو ایکاردی در روسیه امیدوار باشد. 

Heimir-Hallgrimsson_getty

ایسلند: هیمیر هالگریمسون برای اولین بار فوتبالیست‌های کشور یخی را به جام جهانی رسانده است. او زمانی دستیار لارس لاگربک در تیم ملی ایسلند بود و از سال 2013 که سرمربی این تیم شد، سیر صعودی خوبی را در میان شاگردانش ایجاد کرد. هالگریمسون دستمزد 700 هزار یورو را در سال می‌گیرد و وقتی توانست ایسلند را به جام ملت‌های اروپا برساند، این باور را ایجاد کرد که این کشور می‌تواند به جام جهانی هم برسد و حالا که این اتفاق افتاده باید منتظر نمایش جالب توجهی از فوتبالیست‌های کشور یخی در روسیه باشیم.

1608106_1

کرواسی: بزرگترین موفقیت زلاتکو دالیچ رساندن العین امارات به فینال لیگ قهرمانان آسیا در سال 2016 بود. با این حال دالیچ در مقطعی حساس هدایت کروات‌ها را پذیرفت و توانست تیم ملی کشورش را مسافر روسیه کند. دستمزد دالیچ در سال 550 هزار یورو است و برخی از منتقدان وی‌ می‌گویند قبول این حقوق از سوی دالیچ باعث شد تا برانکو ایوانکوویچ سرمربی کرواسی نشود چرا که سرمربی پرسپولیس ایران مبلغ بیشتری را پیشنهاد داده بود. حالا دالیچ برای اثبات توانایی‌هایش در امر مربیگری باید با کروا‌ت‌ها نتایجی درخورتوجه در روسیه بگیرد تا پاسخی محکم به منتقدانش بدهد. 

Gernot-Rohr-2

نیجریه: گرنوت روئر سال‌ها در تیم ملی مختلف در آفریقا مربیگری کرد تا هدایت سوپرعقاب‌ها را تصاحب کند. روئر در سال 500 هزار یورو درآمد دارد ولی اندیشه‌های او باعث شده تا نیجریه نسبت به تیمی که در سال 2014 وارد جام جهانی شد، متفاوت‌تر باشد و امیدها به آن بیشتر باشد. مدافع سابق تیم ملی آلمان شرقی حالا در کسوت مربیگری این فرصت را دارد تا خودش را به فوتبال دنیا بیش از گذشته اثبات کند چرا که او تا به حال سرمربی تیمی در جام جهانی نبوده است. البته روئر به خوبی می‌داند که تیمش در گروهی سخت و دشوار قرار گرفته است. 

جام جهانی جام جهانی 2018 تیم ملی آرژانتین تیم ملی کرواسی تیم ملی نیجریه تیم ملی ایسلند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر