کد خبر: 623913 A

روبیالس کیست؟

شب گذشته رئیس جدید فدراسیون فوتبال اسپانیا انتخاب شد؛ مردی که سابقه برتن کردن لوانته را دارد و همچنین در اسکاتلند هم حضور داشت.

به گزارش ایلنا، شب گذشته انتخابات ریاست فدراسیون فوتبال اسپانیا برگزار و لوئیز روبیالس جانشین خاویر تباس شد. لوئیز متولد 1977 در شهر لاس پالماس است و دوران کودکی‌‌اش در موتریل سپری شد.

روبیالس زندگی آرامی نداشت؛ دو پای او در نه ماهگی شکست و دکتر معالجش اعتقاد داشت هرگز نمی‌تواند فوتبال بازی کند تا این که پدرش با این تصمیم مخالفت کرد و اولین کفش فوتبالی را برای او خریداری کرد. این آغاز داستان فوتبالی رئیس جدید فدراسیون فوتبال اسپانیا بود. او به همراه تیم موتریل در سن 14 سالگی از دسته سوم فوتبال اسپانیا دوران حرفه‌ای را استارت زد.

روبیالس

پیشرفت روبیالس در تیم لوانته سپری شد؛ جایی که او به بازوبند کاپیتانی این تیم هم دست یافت و همچنین جواز صعود به لالیگا را هم کسب کرد. او سپس در آلیکانته به فوتبال ادامه داد و در فوتبال اسکاتلند در سال 2009 کفش‌هایش را آویخت. در طول دوران حرفه‌ای او برای موتریل، لریدا، گوآدیکس، خرز، لوانته، آلیکانته و همیلتون آکادمیکال بازی کرد.

اگرچه فوتبال حرفه اصلی او بود اما روبیالس زمان برای مطالعه مخصوص در رشته پرستاری و قانون داشت تا به یک وکیل تبدیل شود و در کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال اسپانیا فعالیت کند. فعالیت او در این انجمن چشمگیر بود چرا که در با 5000 عضو و بودجه 2.5 میلیون یوروی اکنون به بیش از 9000 عضو و بودجه 16 میلیون یورویی تبدیل شده است.

او دارای سه دختر است و به تازگی هم رئیس جدید فدراسیون فوتبال اسپانیا انتخاب شده است.

فدراسیون فوتبال اسپانیا روبیالس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر