کد خبر: 108166 A

بازی های کشورهای اسلامی(۷۹)؛

سرپرست کاروان اعزامی ایران به سومین دوره بازی های همبستنگی کشورهای اسلامی از تعداد مدال‌های کسب شده کشورمان در این مسابقات ابراز رضایت کرد.

سرپرست کاروان اعزامی ایران به سومین دوره بازی های همبستنگی کشورهای اسلامی از تعداد مدال‌های کسب شده کشورمان در این مسابقات ابراز رضایت کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی ایلنا به اندونزی، بهرام افشارزاده در جمع خبرنگاران در مورد عملکرد کمانداران ایران در این دوره از رقابت ها گفت: با توجه به زمان کمی که برای آمادگی تیراندازان وجود داشت، عملکرد تیراندازی خوب بود و ورزشکاران این رشته خود را خوب آماده کرده بودند.

وی درباره عملکرد مدالی ایران در این دوره از رقابت ها نیز متذکر شد: در مجموع از مدال های کسب شده راضی هستیم ولی اگر وزنه برداری هم آمده بود بدون شک ما ۷-۸ مدال بیشتر می گرفتیم.

افشارزاده همچنین افزود: ما هنوز بخت‌های زیادی داریم. بدون شک به رده بالاتری صعود می‌کنیم و تا جایگاه سوم بالا می‌آییم.

وی در رابطه با عملکرد دوومیدانی در این مسابقات اظهارکرد: دوومیدانی خوب درخشید و با توجه به بضاعتی که داشت خوب نتیجه گرفت. امیدوارم که این روند در مسابقات آتی هم برای ورزشکاران این رشته تداوم داشته باشد.

دبیر کل کمیته ملی المپیک در ادامه با اشاره به این که ورزش ایران به مربیان خارجی نیاز دارد، اظهارکرد: احسان حدادی به مربی خود اعتماد دارد چون نتایج خوبی گرفته است. ما به برخی مربی خارجی در برخی از رشته ها نیاز داریم. متاسفانه ما اخیرا به خاطر مشکلات ارزی مجبور شدیم خیلی ها را اخراج کنیم و امیدوارم در سال جدید از مربیان خارجی که اثر مثبت دارند استفاده کنیم. هم اکنون دوومیدانی و تیراندازی با کمان به مربی خارجی نیاز دارد.

وی همچنین گفت: خوشبختانه ما نقطه قوت و ضعف ۶ فدراسیونی که در این رقابت‌ها حضور داشتند را شناسایی کردیم و امیدواریم در گوانگجو بهتر باشیم. مطمئنا ما در آینده نزدیک کمیته هایی را شکیل می دهیم تا مشکلات را برای بازی های آسیایی شناسایی کنند.

افشارزاده با اشاره به اهمیت وابط حسنه کمیته و وزارت ورش گفت: ما باید با وزارت ورزش تعامل سازنده داشته باشیم. کمیته و وزارت ورزش مثل دوربال کبوتر هستند، اگر یکی مشکل داشته باشد نمی تواند پرواز کند. مطمئنا در اولین فرصت با وزارت ورزش و مشاورنش جلسه خواهیم گذاشت تا بتوانیم برای پیشبرد ورزش برنامه ریزی کنیم. از اهالی رسانه هم می خواهم اجازه دهند فضای ورزش آرام باشد و جلسات ما در یک فضای آرام و شفابخش برگزار شود تا بتوانیم با برنامه ریزی مناسب و منطقی راه را برای موفقیت ورزش ایران هموار کنیم.

بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر