کد خبر: 108179 A

نشست هیئت اجرایی فدراسیون همبستگی برگزار شد؛

بیست و یکمین جلسه هیئت اجرایی فدراسیون همبستگی کشورهای اسلامی در هتل ARYADUTA شهر پالمبانگ اندونزی برگزار شد.

بیست و یکمین جلسه هیئت اجرایی فدراسیون همبستگی کشورهای اسلامی در هتل ARYADUTA شهر پالمبانگ اندونزی برگزار شد.

به گزارش ایلنا و به نقل سایت کمیته ملی المپیک، در ابتدای این نشست پرنس نواف فیصل عبدالعزیز، رئیس فدراسیون همبستگی کشورهای اسلامی ضمن اظهار تشکر از اندونزی به مناسبت برگزاری سومین دوره بازی‌ها، گفت: باتوجه به حضور تیم‌های مختلف و مقامات ورزشی کشورهای اسلامی در این دوره از بازی‌ها و رعایت اصول ورزشی المپیزیم، بها دادن به نهضت المپیک و همبستگی به وجود آمده، امید است شاهد برگزاری موفقیت آمیز چهارمین دوره بازی‌های کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۷ در باکوی آذربایجان باشیم.

وی یادآور شد: شرکت در این بازی‌های برگرفته از نظام ارزشی نشات گرفته از قرآن و جهان اسلام است که امید است با همکاری فعالانه کشورهای جهان بتوانیم از توان فکری، عقلانی و تفکر ورزشی و فنی آنها استفاده کنیم.

پرنس نواف فیصل عبدالعزیز در ادامه گفت: خوشبختانه به محض درخواست برای میزبانی فعالیت‌های سال های ۲۰۱۵ – ۲۰۱۴، کمیته ملی المپیک جمهوری اسلامی ایران اعلام آمادگی خود را برای برگزاری مسابقات و فعالیت‌های آموزشی اعلام کرد که امید است کشورهای عضو قادر باشند از امکانات ویژه تمامی کشورهای اسلامی به نحو مطلوب استفاده نمایند و در این مورد از کشور ایران قدردانی می‌کنم.

در خلال همین جلسه بهرام افشارزاده، دبیرکل کمیته ملی المپیک کشورمان و عضو هیئت اجرایی فدراسیون همبستگی کشورهای اسلامی مراتب داوطلبی ایران برای میزبانی رویدادهای زیر را تقدیم هیئت اجرایی کرد تا تصمیم‌گیری نهایی در این خصوص نیز پس از تایید وزیر محترم ورزش و امور جوانان و تصویب در هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک و تشکیل کمیته هماهنگی برای این دوره ها بعمل آید.

۱ - مسابقات قهرمانی کشتی همبستگی کشورهای اسلامی

۲ - مسابقات قهرمانی وزنه برداری همبستگی کشورهای اسلامی

۳ - برگزاری دوره‌های مدیریت ورزشی

۴ - ‌برگزاری دوره‌های طب ورزشی و دوپینگ

در همین خصوص مقرر شد تاریخ دقیق و محل برگزاری فعالیت‌های فوق با توجه به زمان هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی ۲۰۱۴ و المپیک ۲۰۱۶ تنظیم و برای اجرایی شدن به فدراسیون همبستگی کشورهای اسلامی جهت ارسال شود.

در خاتمه مقرر شد کشورهای عضو هیئت اجرایی نظرات اصلاحی و پیشنهادات اجرایی خود را برای برگزاری بازی های اسلامی حداکثر تا مدت یک ماه به فدراسیون همبستگی کشورهای اسلامی در ریاض اعلام نمایید.

کمیته های مختلف فدراسیون همبستگی کشورهای اسلامی، به شرح زیر گزارش های جامعی از وضعیت و فعالیت های انجام شده به اطلاع اعضا رساندند:

۱ - گزارش پیشرفت کمیته هماهنگی و بازرسی سومین دوره بازی های کشورهای اسلامی

۲ - فعالیت های پیشنهادی دبیرخانه کل برای سال ۲۰۱۴

۳ - گزارش پیشرفت کاری کمیته برگزاری چهارمین دوره بازی های کشورهای اسلامی درسال ۲۰۱۷ درباکو آذربایجان

۴ - گزارش دبیرخانه کل بازی ها در مورد دفتر هماهنگی و بازرسی امور جوانان و برنامه های تدارکاتی دومین کنفرانس اسلامی وزرای ورزش و جوانان

بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر