کد خبر: 109341 A

با تصمیم فدراسیون جهانی؛

فدراسیون جهانی با ارسال نامه‌ای به لبنان اعلام داشته که دو جودوکار ایرانی نمی‌توانند برای لبنان مبارزه کنند.

فدراسیون جهانی با ارسال نامه‌ای به لبنان اعلام داشته که دو جودوکار ایرانی نمی‌توانند برای لبنان مبارزه کنند.

به گزارش ایلنا، در پی حضور دو جودوکار نوجوان ایرانی در لبنان و بروز برخی حواشی در این خصوص، فدراسیون جودوی ایران با ارسال نامه ای به فدراسیون بین المللی ضمن اعلام اعتراض به عملکرد غیرمتعارف مسئولان فدراسیون لبنان، نارضایتی خود را از حضور این دو جودوکار در کشور فوق بیان کرد.

ولادیمیر بارتا مسئول کمیته برگزاری مسابقات فدراسیون بین المللی جودو در پاسخ به پیگیری ایران، طی دو نامه از طریق پست الکترونیکی که در تاریخ های ۱۷ و ۲۰ سپتامبر(۲۹ و ۲۸ شهریورماه) ضمن توضیح قانون فدراسیون بین المللی در این رابطه به لبنانی ها متذکر شد که بدون داشتن رضایت نامه از ایران، این دو جودوکار نمی توانند برای کشور ثالثمبارزه کنند.

طبق قوانین فدراسیون بین المللی جودو هر ورزشکار درصورت گذشت سه سال از آخرین حضور درمیادین ورزشی به نام یک کشور، می تواند تابعیت خود را برای حضور در مسابقات تغییر دهد.

فدراسیون جودو افزود: فدراسیون جودوی لبنان چهار روز بعد از دریافت نامه فدراسیون بین المللی، در ۲۴ سپتامبر اقدام به ارسال نامه ای به فدراسیون جودوی ایران کرد تا از این طریق به زعم خود با تحت فشار قراردادن فدراسیون ایران رضایت نامه دو نوجوان را دریافت کند.

بنابر اعلام این فدراسیون، محمد رضا رودکی که با محمد منصوری رابطه دوستی نزدیکی دارد برای کمک به این مربی که باعثرفتن دو ورزشکار ایرانی به لبنان شده، نیز با مصاحبه‌های خود اهرمی شد تا بلکه لبنانی ها به هدف خود برسند.

فدراسیون جودو با تاکید دوباره بر مخالفت حضور جودوکاران ایرانی در لبنان اعلام کرد اظهارات رئیس فدراسیون لبنان و تهمت هایی که وی در نامه ارسالی ۲۴ سپتامبر عنوان داشته را از طریق مراجع ذیصلاح برای احقاق حق خود پگیری خواهد کرد.

جودو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر