کد خبر: 115219 A

تدریس آکادمیک را در ایران آغاز کرده ایم؛

در مسابقات جام دوستی جوانان زیادی از تمامی استان های کشور حضور دارند و این پیکار می تواند برای شناخت جوانان با استعداد تاثیر گذار باشد.

رییس فدراسیون تکواندوگفت: جام سفیر، محلی برای دوستی هرچه بیشتر فدراسیون های تکواندو ایران و کره جنوبی است.

به گزارش ایلنا، سیدمحمد پولادگر در نشست خبری جام سفیر اظهارکرد: به دلیل محدودیت های که درهزینه داشتیم امسال جام سفیر را فقط در بخش مردان برگزار کردیم اما سال آینده تلاش می کنیم تا با حمایت های لازم، این رقابت در بخش زنان نیز انجام دهیم. در سال های پیشین رقابتی تحت عنوان جام دوستی در ایران برگزار می شد که جام سفیر نیز در ادامه همان مسابقات دوستی است.

پولادگر با اشاره به اینکه برگزاری چنین رقابتی در مسیر پیشرفت بیشتر تکواندوی ایران تاثیر گذار است، گفت: در مسابقات جام دوستی جوانان زیادی از تمامی استان های کشور حضور دارند و این پیکار می تواند برای شناخت جوانان با استعداد تاثیر گذار باشد.

وی با تاکید براینکه فدراسیون های تکواندوی ایران و کره جنوبی همکاری خوبی با هم دارند اظهار داشت: در نظر داریم به زودی در راستای تبادل اساتید تکواندو نیز با هم تعامل داشته باشیم.

رییس فدراسیون تکواندوگفت: هم اکنون کار تدریس آکادمیک را در ایران آغاز کرده ایم ولی کره ای ها دراین زمینه از ما جلوتر هستند. می خواهیم به زودی اساتیدی را از این کشور وارد ایران کنیم تا برنامه های خود را با قدرت بیشتری ادامه دهیم. وی افزود: هم اکنون تکواندو دارای دانشگاه شده است و می خواهیم زیر ساخت های آکادمیک را با قدرت دنبال کنیم.

پولادگرادامه داد: ایران و کره جنوبی قدرت های تکواندوی جهان هستند و تعامل بین طرفین، به سود هر دو کشور خواهد بود.

رییس فدراسیون تکواندوی ایران با تشکر از سفیر کره جنوبی درتهران که میهمان این نشست خبری بود گفت: همواره یاری این سفارتخانه به کمک ما آمده است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا جام سفیر در آینده به صورت بین المللی انجام خواهد شد، اظهار داشت: این مساله یکی از برنامه های فدراسیون است که به دنبال عملی شدن آن هستیم.

سفیر کره جنوبی: تکواندوکاران ایران بهترین های جهان هستند

همچنین سفیر کره جنوبی در کشورمان در کنفرانس مطبوعاتی در حاشیه جام سفیر تکواندو در تهران گفت: در ورزش تکواندو، روحیه بالا دارای اهمیت زیادی است که این روحیه در ایرانی ها وجود دارد و همین مساله سبب شده تکواندوکاران شما از بهترین های جهان باشند.

سونگ وونگ یوپ با اشاره به اینکه فرهنگ بالا سبب می شود آزادانه زندگی کنید، تصریح کرد: از نظر تاریخی، سرزمین پارس تاریخ غنی در تمام ادوار داشته است و برای ما جای خوشحالی دارد که نقش کوچکی در ترویج این تاریخ و تمدن ایرانی داشته باشیم.

سفیر کره جنوبی در تهران افزود: ایران و کره جنوبی قدرت های این رشته رزمی هستند و ایران می تواند با کمی تلاش بیشتر به قهرمان بلامنازع تمامی ورزش ها تبدیل شود. وی افزود: بنا داریم هر ساله در کشورهای مختلف مسابقات تکواندو جام سفیر را برگزار کنم، اما امروز بسیار خوشحالم که جام سفیر کره جنوبی برای اولین بار در ایران برگزار می شود و کمک می کنیم در سال های آینده این مسابقه ها هر سال به صورت بین المللی در همین زمان انجام شود.

سونگ وونگ در پاسخ به این سوال که با در پیش بودن بازی های آسیایی ۲۰۱۴ اینچئون کره جنوبی، سفارت کره جنوبی همکاری لازم را با کاروان ورزشی ایران خواهد داشت، گفت: به طور یقین با تکواندوکاران و دیگر ورزشکاران ایران، کمال همکاری را داریم. برای ما افتخار است ورزشکاران شایسته ایرانی در رقابتی که کشورمان میزبان است، حضور داشته باشند.

استان های کشور ایران بازی تکواندو تمدن جهان رقابت زنان کره جنوبی مردان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر