کد خبر: 115395 A

پیکارهای کاراته جایزه بزرگ قطر؛

پیکارهای جایزه بزرگ قطر امروز با برگزاری مسابقات کومیته تیمی به پایان می‌رسد.

بهمن عسگری و سجاد گنج‌زاده مدال طلای پیکارهای کاراته جایزه بزرگ قطر را از آن خود کردند.

به گزارش ایلنا، در دیدار نهایی وزن منهای ۷۸ کیلوگرم بهمن عسگری و سعید حسنی‌پور که با شکست دادن حریفان خود به مرحله نهایی راه یافته بودند برای کسب مدال طلا به مصاف هم رفتند تا فینالی کاملا ایرانی را در دوحه به نمایش بگذارند. در این مبارزه بهمن عسگری با ارائه عملکردی بهتر نسبت به هم تیمی خود به برتری ۱۰ بر ۲ دست یافت تا مدال طلا از آن خود کند و سعید حسنی‌پور نیز نقره ای شد. عسگری چندی پیش در دیدار نهایی لیگ جهانی استانبول نیز بر حسنی‌پور چیره شد و به مدال طلا رسید.

در دیدار نهایی وزن به اضافه ۷۸ کیلوگرم، سجاد گنج‌زاده جوان شایسته و پرانرژی کاراته ایران در ادامه روند روبه رشد خود برای کسب مدال طلا با حریفی از الجزایر روبرو شد و در مبارزه‌ای حساس و نزدیک به پیروزی ۶ بر ۵ رسید تا صاحب گردن آویز طلایی رنگ شود.

محمدمهدی صالحی تنها نماینده تیم جوانان کشورمان هم که با برتری برابر حریفانی از قطر ۸ بر صفر، مراکش ۶ بر ۲ و عربستان ۲ بر صفر به دیدار نهایی رسیده بود با قبول شکست ۱۳ بر ۱۲ مقابل نماینده اردن نقره‌ای شد.

با این اوصاف کاراته‌کاهای ایران در پیکارهای جایزه بزرگ قطر که دارای جایزه ۳۰ هزار یورویی است و با حضور نمایندگان کشورهایی همچون فرانسه، ایتالیا، قطر، ترکیه، امارات، الجزایر، عربستان صعودی، انگلیس، اردن، بحرین، مراکش، ایران و… از صبح جمعه آغاز شده به ۳ مدال طلا، ۲ نقره و ۳ برنز دست یافتند. ابوالفضل شهرجردی در کاتای انفرادی، سجاد گنج‌زاده و بهمن عسگری در کومیته انفرادی به مدال طلا دست یافتند.

سعید حسنی‌پور در کومیته انفرادی بزرگسالان و محمدمهدی صالحی در کومیته جوانان به مدال نقره رسیدند و ذبیح‌الله پورشیب، مهدی سلطانی و حامد زیگساری در کومیته انفرادی بزرگسالان برنز گرفتند.

پیکارهای جایزه بزرگ قطر امروز با برگزاری مسابقات کومیته تیمی به پایان می‌رسد.

الجزایر ایران ترکیه رشد عربستان قطر مدال طلا مراکش جوان طلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر