کد خبر: 115613 A

لیگ برتر والیبال؛

بیست و هفتمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر ایران جام " ولایت " از فردا یکشنبه پنجم آبان‌ماه با با برگزاری ۵ بازی همزمان در تهران و شهرستان‌ها آغاز می‌شود.

بیست و هفتمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر ایران جام " ولایت " از فردا یکشنبه پنجم آبان‌ماه با با برگزاری ۵ بازی همزمان در تهران و شهرستان‌ها آغاز می‌شود.

به گزارش ایلنا، مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر ایران جام ولایت در سال ۱۳۹۲ با حضور ۱۲ تیم آلومینیوم المهدی بندرعباس، باریج اسانس کاشان، بازرگانی جواهری گنبد، نوین کشاورز، پیکان تهران، سایپای البرز، شهرداری ارومیه، شهرداری تبریز، کاله مازندران، متین ورامین، شهرداری زاهدان و میزان مشهد از پنجم آبان‌ماه آغاز می‌شود و تا پایان سال ادامه خواهد داشت.
در این دوره از مسابقات تیم‌ها در قالب یک گروه به صورت رفت و برگشت با هم پیکار می‌کنند و سپس ۸ تیم برتر برای کسب مقام اول تا هشتم در مرحله پلی آف با هم دیدار خواهند کرد. دور رفت رقابت های امسال با پنج دیدار در فردا یکشنبه آغاز می شود که شهرهای تهران، ارومیه، کرج، کاشان و تبریز میزبان بازی های هفته نخست هستند.

در یکی از مهمترین بازی های هفته نخست شاگردان پیمان اکبری سرمربی پیکان تهران در خانه والیبال مهمان تیم نوین کشاورز هستند که هدایت آن را مسعود آرمات بر عهده دارد. تیم والیبال پیکان که با ۱۱ دوره قهرمانی، عنوان پرافتخارترین تیم شرکت کننده در مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه های برتر ایران در سال جاری را در پرونده کاری خود دارد، از عمکلرد سال گذشته خود که مقام سومی بود، از نخستین بازی امسال با قدرت به میدان خواهد آمد.

در دیگر بازی این هفته شاگردان فرهاد نفرزاده سرمربی تیم والیبال سایپا در کرج میزبان بازرگانی جواهری گنبد هستند. بازرگانی جواهری گنبد امسال با بای‌محمد دوجی به عنوان سرمربی تلاش دارد از اعتبار والیبال این منطقه ایران دفاع کند. سایپا تاکنون ۶ عنوان نایب قهرمانی و یک مدال برنز لیگ برتر را به دست آورده، اما تاکنون موفق به کسب عنوان قهرمانی نشده است.

در سومین بازی این هفته شهرداری‌های ارومیه و زاهدان در سالن غدیر ارومیه به مصاف هم می‌روند که هدایت تیم میزبان را ابراهیم وطن‌پرست بر عهده دارد و تیم شهرداری زاهدان که نخستین حضور در لیگ برتر را تجربه می‌کند، با هدایت حمید موحدی به میدان می آید.

تیم والیبال باریج اسانس کاشان که امسال چند ملی پوش والیبال ایران را نیز جذب کرده است، در چهارمین بازی هفته نخست این رقابت ها در کاشان با هدایت مصطفی کارخانه میزبان میزان مشهد است. نماینده خراسان رضوی امسال نیز به همراه جبار قوچان‌نژاد به عنوان سرمربی در لیگ برتر والیبال حضور خواهد داشت.

تیم‌های شهرداری تبریز و آلومینیوم المهدی بندرعباس پنجمین بازی هفته نخست لیگ برتر والیبال را در تبریز برگزار می کنند. هدایت تیم شهرداری تبریز را حسین معدنی بر عهده دارد که قهرمانی در سومین دوره بازی های همبستگی کشورهای اسلامی به همراه تیم ملی والیبال ب کشورمان از جدیدترین افتخارات این مربی است. محمدرضا دامغانی نیز سرمربی تیم والیبال آلومینیوم المهدی بندرعباس است که نخستین بازی از بندرعباس در جنوب ایران به تبریز در شمال غربی کشور برود.

برنامه کامل نخستین هفته لیگ برتر والیبال سال ۹۲ به قرار زیر است:(تمام بازی‌ها ساعت ۱۷ برگزار می‌شوند)
تهران، نوین کشاورز تهران – پیکان تهران
کرج، سایپا البرز – بازرگانی جواهری گنبد
ارومیه، شهرداری ارومیه – شهرداری زاهدان
کاشان، باریج اسانس کاشان – میزان مشهد
تبریز، شهرداری تبریز – آلومینویم المهدی بندرعباس

قرار بود در هفته نخست مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های برتر ایران تیم‌های کاله مازندران و متین ورامین نیز با یکدیگر روبرو شوند که با توافق دو تیم و موافقت سازمان لیگ این دیدار به ۱۰ آذر موکول شد.

ایران بازی رقابت شهرداری کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر لیگ برتر والیبال ملی پوش موحدی والیبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر