کد خبر: 116122 A

پس از درخواست جدایی؛

کوروش با توجه به مشکل قلبی که برایش بوجود آمد نیاز به استراحت دارد، اما من مخالف استعفای او هستم و مطمئن هستم با گذشت چند روز، تصمیم منطقی تری اتخاذ خواهد کرد.

رئیس فدراسیون وزنه برداری در واکنش به استعفای کوروش باقری، سرمربی تیم ملی وزنه برداری گفت: با این استعفا موافقت نمی کنم.

به گزارش ایلنا، حسین رضازاده با ابراز رضایت از تکرار عنوان سومی دنیا توسط تیم ملی وزنه برداری گفت: سال بعد از المپیک سال توجه به جوان هاست. ما هم با این تفکر تیمی جوان را به رقابتهای جهانی لهستان فرستادیم که خوشبختانه با کسب امتیازات درخور توجه توانست برای دومین بار در طول تاریخ روی سکوی سوم رقابتهای جهانی بایستد. این تیم و این نفرات آینده سازان وزنه برداری ایران هستند و با انگیزه بالایی که دارند در بازیهای آسیایی ۲۰۱۴ و المپیک ۲۰۱۶ می توانند افتخارات پرشماری را برای ورزش ایران به ارمغان بیاورند.

رضازاده در ادامه با اشاره به کسب عنوان سومی جهان افزود: متاسفانه برخی‌ها که اسم خود را کارشناس وزنه برداری گذاشته اند، اما هیچ چیز جز شکست وزنه برداری آنها را خوشحال نمی‌کند، در رسانه ها اینطور عنوان کرده اند که تیم ایران هفتم شده که این موضوع کذب محض است. در رده بندی تیمی رقابت‌های وزنه‌برداری چیزی که اهمیت دارد امتیاز وزنه برداران است نه مدالی که به دست می‌آورند. در همین رقابت‌های جهانی کشورهای زیادی مدال کسب کردند اما در پایان تیم ایران به عنوان تیم سوم رقابت‌ها معرفی شد و کاپ قهرمانی گرفت. در همین رقابت‌ها کره شمالی ۱۰ مدال طلا، نقره و برنز گرفت، اما چرا به مربی آنها کاپ داده نشد. این درست نیست که با سوءاستفاده از فرصتی که رسانه ملی در اختیار افراد می‌گذارد، به جای حقیقیت دروغ به مردم گفت تا ارزش کار تیمی که اکثر آنها برای اولین بار در رقابت‌های جهانی شرکت می‌کردند پائین آورده شود. من شنیدم یکی از کارشناسان حتی رئیس فدراسیون و کادر فنی جدید را هم معرفی کرده که واقعا جای تاسف دارد!

رئیس فدراسیون وزنه‌برداری درباره تصمیم کوروش باقری برای استعفا از سرمربیگری تیم ملی نیز گفت: من با این استعفا موافقتم نمی‌کنم. به هر حال طی این چند ماه اخیر فشار زیادی به سرمربی تیم ملی وارد شد. در جریان همین رقابت‌ها نیز بسیاری از کسانی که خود را عضوی از خانواده وزنه برداری می‌دانند، به جای روحیه دادن به تیم جوان ایران، در تهران با صحبت‌های غیر کارشناسانه، همه تلاش خود را کردند تا روحیه بچه‌ها و کادر فنی را تخریب کنند. در چنین فضایی هر کس جای کوروش باقری باشد سلامتی خود را به تحمل این فشارهای غیر منصفانه ترجیح می‌دهد اما نباید فراموش کنیم که این سرمربی یکی از ارکان اصلی موفقیت های وزنه برداری ایران طی این سه – چهار سال اخیر بوده است. کوروش با توجه به مشکل قلبی که برایش بوجود آمد نیاز به استراحت دارد، اما من مخالف استعفای او هستم و مطمئن هستم با گذشت چند روز، تصمیم منطقی تری اتخاذ خواهد کرد.

المپیک جهان رئیس فدراسیون رسانه رسانه ملی سرمربی تیم ملی فدراسیون وزنه برداری کره شمالی لهستان مدال طلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر