کد خبر: 117414 A

ورزش نیاز به آدم سیاسی ندارد؛

در این چند ساله همیشه آدم‌های سیاسی در رأس ورزش ایران بودند و خیلی لطمه خوردیم، یعنی هم خود این آدم‌ها لطمه خوردند و هم ورزش لطمه خورد

پیشکسوت فوتبال ایران گفت: به نظر من سخت گیری، بررسی و ارزیابی مجلس برای انتخاب وزیر ورزش خوب است.

حمید درخشان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: مجلس ۲ وزیر پیشنهادی رئیس‌جمهور را برای تصدی وزارت ورزش رد کرد. به نظرم بررسی و ارزیابی و سخت‌گیری مجلس برای انتخاب وزیر ورزش خوب است. مجلس دنبال یک آدم ورزشی است و با حضور چنین آدمی مشکلات ورزش کمتر می‌شود. اگر یک آدم ورزشی وزیر ورزش شود، خیلی خوب است و آدم‌هایی در ورزش ما مثل سعید فائقی و محمد دادکان هستند که می‌توانند به عنوان وزیر ورزش به این حوزه کمک کنند. محسن مهرعلیزاده هم قبلا در ورزش بوده و تجربه دارد و مثل دادکان و فائقی گزینه مناسبی است.

وی افزود: دلیلی ندارد که مثل سابق یک آدم سیاسی بیاید و هدایت ورزش ایران را در دست بگیرد. در این چند ساله همیشه آدم‌های سیاسی در رأس ورزش ایران بودند و خیلی لطمه خوردیم، یعنی هم خود این آدم‌ها لطمه خوردند و هم ورزش لطمه خورد، به همین دلیل بهتر است از گذشته درس بگیریم و اشتباهات قبل را تکرار نکنیم. فکر می‌کنم ورزش نیاز به آدم سیاسی ندارد. ورزش آدم مدیر و ورزشی می‌خواهد.

درخشان در پایان گفت: در این مقطع در کوران مسابقات جهانی یا المپیک نیستیم که بگوییم حضور وزیر ورزش حتما ضرورت دارد. الآن باید با صبر و حوصله کسی را انتخاب کنند که به درد ورزش بخورد.

المپیک ایران رئیس جمهور فوتبال ایران محمد دادکان مشکلات وزارت ورزش ورزش سیاسی لطمه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر