کد خبر: 117819 A

بعد از پژمان جمشیدی؛

هادی ساعی در کنار افسانه بایگان و امین حیایی در فیلم مرواریدهای خلیج فارس به کار گردانی حسین قاسمی جامی ایفای نقش می کند.

ایلنا: معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران از ادامه فیلمبرداری «مروارید‌های خلیج فارس» به کارگردانی حسین قاسمی جامی و با موضوع مقابله ناوشکن جوشن با ناو آمریکایی خبر داد.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین مازنی با بیان مطلب فوق اظهار داشت: فیلمبرداری فیلم سینمایی «مروارید‌های خلیج فارس» به کارگردانی حسین قاسمی جامی مدتی قبل با حضور عوامل حرفه‌ای سینمای ایران اغاز شده است که در حال حاضر با ادامه فیلمبرداری در بندرانزلی گروه تولید در تلاش برای رساندن فیلم به جشنواره فیلم فجر هستند.

وی افزود: سال گذشته ۵ عنوان فیلم مستند با موضوع دریا تولید و پخش کردیم که با استقبال فرمانده نیروی دریایی و جمع کثیری از مخاطبین همراه شد و همین ما را بر آن داشت که ساخت این فیلم با موضوع بیان رشادت‌ها و جانبازی‌های دریادلان حماسه جاوید ناوچه جوشن را در دستور کار خود قرار دهیم؛ حماسه‌ای که جزء میراثارزشی نیروی دریایی محسوب می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین مازنی ادامه داد: برای تولید چنین فیلمی نیاز به حضور عوامل حرفه‌ای سینمای ایران بود تا فیلمی خاطره انگیز و ماندگار در حوزه دفاع مقدس ساخته شود به همین منظور با توجه به اهمیت موضوع فیلم که به بازخوانی نبرد ناوشکن جوشن با ناو آمریکایی و رشادت‌های قهرمانان نیروی دریایی ارتش می‌پردازد از عوامل حرفه‌ای در جلو و پشت دوربین استفاده کردیم.

معاون پژوهش و ارتباطات فرهنگی بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: در این فیلم برای اولین بار قهرمان ملی کشورمان «هادی ساعی» به جهت اهمیت موضوع این فیلم مقابل دوربین قرار گرفته و نقش مقابل او را نیز «امین حیایی» از بازیگران خوب و شناخته شده کشورمان ایفا می‌کند که در حال حاضر فیلمبرداری آن در آب‌های بندرانزلی ادامه دارد و گروه تولید در تلاش هستند تا این فیلم را به عنوان یکی از آثار قابل اعتنای سینمای دفاع مقدس برای نمایش در جشنواره فیلم فجر آماده کنند.

امین حیایی در نقش ناخدا محمدی(ناخدای ناوشکن‌جوشن)، هادی ساعی در نقش هادی(فرمانده تکاوران نیروی‌دریایی) و افسانه بایگان در نقش زهرا(همسر ناخدا محمدی) از بازیگران اصلی «مرواید‌های خلیج فارس» هستند.

فهرست برخی از عوامل این فیلم عبارتند از: حسین قاسمی‌جامی(نویسنده و کارگردان)، سید مرتضی حسینی(ناظر کیفی)، منوچهر فضلی(مجری طرح)، علیرضا شمس شریفی(دستیار اول کارگردان و برنامه‌ریز)، مرتضی غفوری(مدیر فیلمبرداری)، ایمان امیدواری(طراح گریم)، سعید بجنوردی(صدابردار)، محمد جواد شریفی‌راد(طراحی و اجرای جلوه‌های ویژه میدانی)، محسن غلامی(طراحی و اجرای صحنه)، سیداحمدرضا شجاعی(عکاس) و داوود حیدری(تهیه‌کننده).

هادی ساعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر