کد خبر: 117853 A

دوپینگی‌های ۲۰۱۳ به ۲۹ رسید؛

به این ترتیب سهراب مرادی و یاسین باقری با مثبت شدن تست دوپینگ‌شان و اعلام رسمی این موضوع توسط فدراسیون جهانی به مدت ۲ سال از حضور در میادین محروم شدند.

فدراسیون جهانی وزنه‌برداری سرانجام اسامی دوپینگی‌های جدید این رشته ورزشی را روی خروجی سایت خود قرار داد تا به این ترتیب دوپینگ ۲ وزنه‌بردار ایرانی توسط فدراسیون جهانی رسماً تأیید شود.

به گزارش ایلنا، به این ترتیب سهراب مرادی و یاسین باقری با مثبت شدن تست دوپینگ‌شان و اعلام رسمی این موضوع توسط فدراسیون جهانی به مدت ۲ سال از حضور در میادین محروم شدند.

ماده ممنوعه‌ای که برای سهراب مرادی اعلام شده، متادون و ماده ممنوعه یاسین باقری هم استانوزولول است تا به این ترتیب این دو نفر از اولین دوپینگی‌های فدراسیون وزنه‌برداری از زمان تصدی پست ریاست این فدراسیون توسط حسین رضازاده باشند. از این دو وزنه‌بردار در جریان رقابت‌های وزنه‌برداری قهرمانی آسیا آزمایش دوپینگ گرفته شده بود.

تاکنون دوپینگ ۲۹ وزنه بردار در سال ۲۰۱۳ مثبت اعلام شده که از آنجمله می‌توان به دوپینگ شش وزنه بردار ارمنستان، چهار وزنه بردار اکراین، دو وزنه بردار روسیه و دو وزنه بردار رومانیایی اشاره کرد.

ارمنستان اکراین حسین رضازاده دوپینگ رقابت روسیه فدراسیون وزنه برداری وزنه برداری وزنه دوپینگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر