کد خبر: 119739 A

وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان:

بنده مدیر حرفه ای ورزش هستم و همه من را به خوبی می شناسند و استعفای آن زمان من مربوط به حرفه ای بودن من در عرصه ورزش بوده است.

وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان با بیان این که زیرساختهای لازم برای توسعه ورزش قهرمانی وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا، نصراله سجادی در صحن علنی مجلس برای دفاع از برنامه ها و عملکرد خود اظهار داشت: استعفای بنده در سال ۸۲ بر اساس شرایط زمانی اتفاق افتاد و از آن اصلاً دفاع نمی کنم و نخواهم کرد.

سجادی تصریح کرد: بنده مدیر حرفه ای ورزش هستم و همه من را به خوبی می شناسند و استعفای آن زمان من مربوط به حرفه ای بودن من در عرصه ورزش بوده است.

وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان سپس به مسئله زیرساخت های ورزش قهرمانی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ورزش قهرمانی به صورت گلخانه ای حرکت می کند و زیرساختهای لازم را ندارد.

وی افزود: اتخاذ ظرفیت لازم ایجاد نظام استعدادیابی به صورت علمی است و باید در این زمینه زیرساختهای لازم را تهیه کرد.

سجادی موضوع فساد، رانت و رعایت نکردن اخلاق در ورزش را از مهمترین آسیبهای ورزش قهرمانی ارزیابی کرد و گفت: مبارزه با مؤلفه ها یکی از مهمترین برنامه های آینده وزارت ورزش و جوانان خواهد بود.

وی به نقش الگوسازی و بزرگ کردن نقاط مثبت قهرمانان و ورزشکارانی که اخلاق را بیش از ورزش قهرمانی مدنظر قرار می دهند اشاره کرد و گفت: این موضوع برای برنامه آینده وزارت ورزش و جوانان مورد اهمیت است و بنده درصورت کسب رای اعتماد از نمایندگان این موضوع را در اولویت قرار می دهم. گزینه پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان به توسعه ورزش در نقاط محروم اشاره کرد و گفت: بودجه کم و محدودیت منابع مالی باعثشده است تا مناطق محروم از امکانات و توسعه ورزش قهرمانی به دور باشد هر چند که در سالهای گذشته ساخت و سازهای ورزشی دراین مناطق صورت گرفته است ولی هنوز جوابگو نیست.

وی به ۳هزار و ۲۰۰ طرح نیمه تمام اماکن ورزشی اشاره کرد و گفت: امیدواریم از مسیرهای قانونی و بر اساس مصوبات مجلس مردم را برای اتمام این طرح ها به همکاری دعوت کرده و با مشارکت مردم مناطق محروم نیز در حوزه ورزش توسعه پیدا کنند.

سجادی به محدودیت منابع مالی اشاره کرد و گفت: اگر وزارت ورزش و جوانان بتواند استراتژی منظم و مدونی را ارائه کند می توان امید داشت که با حمایت نمایندگان محدودیت منابع مالی برطرف شده و تخصیص منابع بر اساس برنامه و عملکرد صورت گیرد.

وی سپس به بحثمسائل مربوط به فدراسیون ها اشاره کرد و گفت: متاسفانه فدراسیون های ورزشی در حال حاضر وضعیت خوبی ندارند و در ۳ یا ۴ فدراسیون در گذشته سیاسی کاری صورت گرفته است.

وی افزود: بنده به عنوان معاون ورزش قهرمانی و تندرستی قبل از آن که به صورت وزیر انتخاب شوم انتخابات ۱۴ فدراسیون را تا ۲۰ آذر مشخص کرده بودیم.

سجادی تصریح کرد: این وعده را به شما نمایندگان می دهم که روسای فدراسیون ها به صورت انتخابی منصوب شوند و از نیروهای متخصص، مدیر و مرتبط با موضوع فدراسیون و دلسوز نظام انتخاب شوند.

به گفته وی انتخابات منظم و هر ۴ سال یک بار برای فدراسیون ها انجام می شود.

وزیر پیشنهادی وزارت ورزش و جوانان به مدیریت ورزش در استانها اشاره کرد و گفت: تلاش می‌کنیم که ادارات کل استانی بیش از پیش فعال تر شوند و ورزش قهرمانی و همگانی را مورد توجه قرار دهند.

وی از مغفول ماندن حلقه ارتباطی دانشگاه و ورزش اشاره کرد و گفت: در این زمینه نیز اقدامات لازم صورت می گیرد.

به گفته سجادی نباید ورزش جانبازان و معلولان در سایه سایر ورزشکاران قرار گیرد و در این زمینه باید نگاه ویژه ای به وجود آید.

سجادی درادامه به تاریخچه فعالیت های خود اشاره کرد و گفت: بنده ۳۲ سال است که در حوزه های ورزشی از آموزش و پرورش گرفته تا قائم مقامی سازمان تربیت بدنی و کاروان ورزشی را در کارنامه کاری خود دارم.

آموزش و پرورش اخلاق انتخابات بودجه جانبازان سازمان تربیت بدنی صحن علنی مجلس معاون ورزش و جوانان وزارت ورزش و جوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر