کد خبر: 119832 A

قفل ورزش همچنان بدون کلید؛

آقای روحانی، بحثبر سر نام‌ها نیست، بلکه بحثبر سر عملکرد شما در حوزه ورزش و جوانان تا این لحظه است، عملکردی که تاکنون نه تدبیری در آن دیده شده و نه امیدی به آینده در آن وجود دارد…

وعده‌های انتخاباتی حسن روحانی باعثشد مردم پای صندوق‌های رأی او را به عنوان رئیس‌جمهور منتخب انتخاب کنند. روحانی با کلید تدبیر و امید آمده بود و قرار بود دولت او با رویکردی جدید اداره امور مملکت را به دست بگیرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، شعار تدبیر و امید خیلی زود دل ملت ایران را به دست آورد اما در حوزه ورزش که بحثاصلی این مطلب است باید بگویم با توجه به وزرای پیشنهادی روحانی نه تدبیری وجود دارد و نه امیدی به آینده ورزش می‌شود داشت.

روحانی تاکنون ۳ نفر به نام های سلطانی‌فر، صالحی‌امیری و سجادی را به مجلس شورای اسلامی برای تصدی پست وزارت ورزش و جوانان معرفی کرده که هر ۳ نفر توسط نمایندگان ملت رد شده و نتوانستند رأی اعتماد بگیرند. امروز محمود گودرزی توسط رئیس جمهور به مجلس معرفی شد تا شاید این بار نمایندگان حاضر در مجلس راضی شوند وزارت ورزش و جوانان بدون وزیر نماند و دیگر توسط سرپرست اداره نشود و با حضور وزیر اموراتش را بگذراند اما آیا گودرزی گزینه مناسبی برای هدایت چنین وزارتخانه بزرگ و مهمی هست؟ آیا کسی که سابقه مهم مدیریتی‌اش ریاست دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران به مدت ۵ سال است، می‌تواند چنین وزارتخانه مهم و عرض و و طویلی را اداره کند؟

آقای روحانی، بحثبر سر نام‌ها نیست، بلکه بحثبر سر عملکرد شما در حوزه ورزش و جوانان تا این لحظه است، عملکردی که تاکنون نه تدبیری در آن دیده شده و نه امیدی به آینده در آن وجود دارد. راستی آقای دکتر روحانی، ورزش و جوانان برای شما اولویت هستند یا نه؟ و اگر هستند اولویت چندم دولت شما محسوب می‌شوند؟ ورزشکاران و جوانان در انتخابات ریاست جمهوری در خرداد ۹۲ بیشترین تلاش را برای حضور شما در رأس دولت انجام دادند و امروز سزاوار این رفتار نیستند که نادیده گرفته شوند یا آنطور که باید و شاید به آنها اهمیت داده نشود.

آقای روحانی، همانطور که شما می‌دانید و ما هم یک بار دیگر تأکید می‌کنیم، در این مملکت آدم‌های متعهد، متخصص، مدیر و ورزشی کم نیستند اما نمی‌دانیم چرا برای تصدی وزارت ورزش و جوانان شما به گزینه‌هایی روی آورده‌اید که از مقبولیت آنچنانی در جامعه ورزشی برخوردار نیستند که اگر بودند، امروز و پس از ۳ وزیر پیشنهادی شما به مجلس، وزارت ورزش و جوانان همچنان توسط سرپرست اداره نمی‌شد.

محمود گودرزی گزینه جدید روحانی برای تصدی پست وزارت ورزش وجوانان است، گزینه‌ای به مراتب ضعیف‌تر از ۳ گزینه قبلی برای هدایت وزارت ورزش و جوانان که اهالی ورزش در صحبت‌هایی که دوست نداشتند رسانه‌ای شود، به شدت نسبت به آن اعتراض داشتند.

بهتر بود روحانی که قول داده بودند کار ورزش را به دست ورزشی‌ها بسپارند با درایت و تدبیر بیشتری به دنبال گزینه‌ای مناسب برای این وزارتخانه می‌گشتند چراکه گودرزی هم همچون ۳ گزینه قبلی نمی‌تواند از این مأموریت بزرگ و سنگین سربلند بیرون بیاید. گودرزی حتی اگر بتواند از مجلس رأی اعتماد بگیرد که بعید است چنین اتفاقی رخ دهد، خیلی زود با این وزارتخانه وداع خواهد کرد چراکه مدیریت در چنین سطحی هرگز از عهده گودرزی و امثال او بر نخواهد آمد و نمی‌توان به آینده ورزش با چنین رویکردی که دولت روحانی دارد، چندان خوشبین و امیدوار باشد.

گزارش: مهدی نوری

انتخابات ریاست جمهوری حسن روحانی دانشگاه تهران دولت عنوان رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی ورزش و جوانان وزارت ورزش وزارت ورزش و جوانان وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر