کد خبر: 121415 A

والیبال دسته یک کشور؛

هفته چهارم مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های دسته یک کشور روز چهارشنبه ۲۹ آبان ماه با ۸ بازی پیگیری خواهد شد.

هفته سوم مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های دسته یک کشور با انجام ۸ دیدار پیگیری شد که در ۶ بازی آن تیم‌های فاتح در سه ست پیروزی خود را رقم زدند.

به گزارش ایلنا، رقابت‌های والیبال قهرمانی دسته یک کشور جام ولایت شنبه و یکشنبه با ۸ دیدار در شهرهای تهران(۲ بازی)، کرمان، اردکان، ملکان، قم، اهواز و کرمانشاه پیگیری شد که در مجموع ۸ بازی هفته سوم لیگ دسته یک، ۶ بازی ۳ بر صفر به پایان رسید، یک دیدار ۳ بر یک پیروز میدان را مشخص کرد و بازی دو تیم پاس قوامین و گل‌گهر سیرجان در ۵ ست به پایان رسید.

در گروه یک این رقابت‌ها که شهرداری پیشوا این هفته استراحت داشت، عقاب تهران در بازی خانگی ۳ بر یک مغلوب دلیران دشتی بوشهر شد و همچنان بدون امتیاز در قعر جدول این گروه ماند. این دیدار که در سالن والیبال فرودگاه تهران برگزار شد، بدون حضور نماینده هیئت والیبال تهران انجام شد.

در دیگر بازی این گروه شکوبا صنعت پویا ۳ بر صفر در برابر مهمان خود ذوب‌آهن اصفهان تسلیم شد تا از ۳ بازی خود تنها ۲ امتیاز به دست آورده باشد. در سومین بازی این گروه پیشگامان شفق اردکان ۳ بر صفر مهمان خود شهرداری کرج را از پیش رو برداشت تا با ۶ امتیاز در رتبه چهارم جدول قرار گیرد.

دیدار دو تیم گل‌گهر سیرجان و پاس قوانین تنها بازی ۵ سته این هفته بود که حکایت از رقابت نزدیک دو تیم برای کسب ۳ امتیاز بازی داشت، اما این گل‌گهری‌ها بودند که به سختی موفق به کسب ۲ امتیاز شد تا با ۷ امتیاز در رتبه دوم جدول قرار گیرند و فاصله‌شان با صدرنشین(دلیران‌دشتی بوشهر) یک امتیاز بیشتر شود. در دیدار پوریا حبیبی بازیکن پاس قوامین به دلیل توهین به داور در جا کارت زرد و قرمز دریافت کرد و از بازی اخراج شد.

بدین ترتیب در پایان هفته سوم لیگ دسته یک و در گروه اول دلیران‌دشتی بوشهر با ۹ امتیاز در صدر ماند. گل‌گهر سیرجان، ذوب‌آهن اصفهان و پیشگامان شفق اردکان به ترتیب با ۷،۶ و ۶ امتیاز جایگاه‌های دوم تا چهارم را به خود اختصاص دادند. تیم‌های پاس قوامین(۴ امتیاز)، شکوفا صنعت(۲ امتیاز)، شهرداری شیوا و شهرداری کرج(یک امتیاز) و عقاب تهران(بدون امتیاز) رتبه های پنجم تا نهم گروه یک را در پایان هفته سوم لیگ دسته یک ایران در اختیار گرفتند.

در گروه دوم این رقابت‌ها نیز ۴ بازی برگزار شد که هر چهار دیدار با نتیجه ۳ بر صفر به پایان رسید. تیم شهرداری ملکان به رغم میزبانی مغلوب شهرداری دزفول شد تا باعثصدرنشینی نماینده دزفول شود، سفیر قم موفق به شکست شهرداری همدان و کسب نخستین پیروزی در بازی خانگی شد. مناطق نفت‌خیز جنوب در سومین بازی این گروه در هفته سوم مقاومت شهرداری ارومیه را از پیش رو برداشت تا به ۷ امتیاز در رتبه دوم قرار گیرد و مبارزه دو تیم شهدای ورزش کرمانشاه و فولاد عظیمی گنبد در کرمانشاه نیز ۳ بر صفر به سود میزبان به پایان رسید.

در پایان این هفته تیم‌های شهرداری دزفول و مناطق نفت‌خیز جنوب به ترتیب با ۸ و ۷ امتیاز در رتبه‌های اول و دوم این گروه قرار گرفتند. کاله جوان که در هفته گذشته صدرنشین این گروه بود، در هفته سوم استراحت داشت و به همین دلیل با ۶ امتیاز در رتبه سوم جدول قرار گرفت و فولاد عظیمی گنبد نیز با ۶ امتیاز در جایگاه چهارم ایستاد. در این گروه دو تیم مقاومت شهرداری ارومیه و سفیر قم با ۳ امتیاز از دو بازی به ترتیب در رتبه‌های پنجم و ششم قرار گرفتند و تیم‌های شهرداری همدان، شهرداری ملکان و نماینده کرمانشاه بدون امتیاز رتبه‌های بعدی گروه دوم را به خود اختصاص دادند.

نتایج کامل بازی های هفته سوم لیگ دسته یک به قرار زیر است:

گروه یک:
پاس قوامین ۲ – گل گلهر سیرجان ۳
(۲۷-۲۹،۲۵-۲۲،۲۵-۲۰،۱۴-۲۵ و ۷-۱۵)
عقاب تهران یک - دلیران دشتی بوشهر ۳
(۲۵-۲۲،۲۵-۱۷،۲۳-۲۵ و ۲۵-۱۹)
شکوفا صنعت کرمان صفر – ذوب آهن اصفهان ۳
(۱۷-۲۵،۲۳-۲۵ و ۱۹-۲۵)
پیشگامان شفق اردکان ۳ – شهرداری کرج صفر
(۲۵-۱۷،۳۰-۲۸ و ۲۵-۲۲)

گروه دو:
شهرداری ملکان صفر - شهرداری دزفول ۳
(۱۷-۲۵،۱۶-۲۵ و ۲۳-۲۵)
سفیر قم ۳– شهرداری همدان صفر
(۲۸-۲۶،۲۵-۲۲ و ۲۶-۲۴)
مناطق نفت خیز جنوب ۳– مقاومت شهرداری ارومیه صفر
(۲۹-۲۷،۲۵-۱۳ و ۲۵-۲۰)
شهدای ورزش کرمانشاه صفر – فولاد عظیمی گنبد ۳
(۲۵-۲۷،۱۳-۲۵ و ۱۷-۲۵)

هفته چهارم مسابقات والیبال قهرمانی باشگاه‌های دسته یک کشور روز چهارشنبه ۲۹ آبان ماه با ۸ بازی پیگیری خواهد شد.

اصفهان بازی ذوب آهن شهرداری صنعت فرودگاه فولاد نفت والیبال جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر