کد خبر: 121453 A

والیبال جام‌قهرمانان‌قاره‌‌ها - توکیو؛

هیچ‌یک از ملی‌پوشان کشورمان مصدومیتی که مخل حضورشان در جام قهرمانان قاره‌ها باشد، ندارند و تیم ملی ایران با ترکیب کامل به این رقابت‌ها پا می‌گذارد.

پیکارهای جام قهرمانان قاره‌ها در حالی از فردا در شهر کیوتو آغاز می‌شود که هنوز خبری از آمادگی کامل ژاپن برای میزبانی این رقابت‌ها نیست.

به گزارش ایلنا، در سالن اصلی شهر کیوتو، که محل برگزاری دو روز اول رقابت‌های جام بین قاره‌ای است، همچنان در حال آماده‌سازی است و ژاپنی‌ها قول داده‌اند تا پایان امشب همه شرایط را برای برگزاری بی نقص مسابقات فراهم کنند. سالن کنفرانس خبری، جایگاه خبرنگاران، اینترنت، برق کشی‌های داخل سالن، محل استقرار دوربین‌های تلویزیونی و محوطه‌بندی و خط کشی‌های لازم در پیرامون زمین مسابقه(طبق مقررات فدراسیون جهانی) از جمله نقایص سالن کیوتو هستند.

در واقع می‌توان گفت فعلا علاوه بر رختکن تیم‌ها که کامل شده، مواردی از جمله پرچم کشورهای حاضر در مسابقات به همراه مونیتورهای پخش صحنه‌های آهسته بازی و تابلو دیجیتال امتیازات در جای خود در سالن نصب شده‌اند.

۳ بازیکن ایران تست دوپینگ دادند

کمیته پزشکی و دوپینگ مسابقات جام قهرمانان قاره‌ها از سه بازیکن تیم ملی ایران تست دوپینگ گرفت. سعید معروف، فرهاد ظریف و علیرضا مباشری سه ملی‌پوش کشورمان بودند که قرعه کمیته برگزاری مسابقات به نام‌شان افتاد تا راهی اتاق ۶۱۸ هتل کیوتو توکیو شده و تست دوپینگ بدهند. جالب اینکه نمونه‌های اخذ شده به وادا(کمیته جهانی ضد دوپینگ در آلمان) فرستاده نمی‌شوند. بلکه در آزمایشگاهی در کشور ژاپن مورد بررسی قرار می‌گیرند تا نتایج آنها زودتر روشن شده و در همین مسابقات لحاظ شوند.

تیم ملی ایران مصدوم ندارد

به گفته سیامک افروزی پزشک و فیزیوتراپ تیم ملی، هیچ‌یک از ملی پوشان کشورمان مصدومیتی که مخل حضورشان در جام قهرمانان قاره ها باشد، ندارند و تیم ملی ایران با ترکیب کامل به این رقابت‌ها پا می‌گذارد. سید محمد موسوی و مجتبی میرزاجانپور(اسپاسم عضلانی)، عادل غلامی(کشیدگی عضلات شانه راست)، سعید معروف(در رفتگی انگشت کوچک دست راست)، و حمزه زرینی(پیچیدگی مچ پا) آسیب دیده های اردوی تیم ملی بوده اند که غیر از موسوی، مصدومیت دیگر بازیکنان در جریان لیگ اتفاق افتاده بوده ولی حالا با رسیدن به مرز آمادگی با تمام توان در جام قهرمانان قاره ها حاضر خواهند شد.

تمرین در زمهریر کیوتو!

تیم ملی والیبال ایران صبح امروز، تمرین خود در سالن اصلی شهر کیوتو را در حالی پشت سر گذاشت که به دلیل از کار افتادن سیستم تهویه، سالن تا جایی سرد شده بود که روسیه؛ تیمی که پیش از ایران تمرین داشت، با لباس گرم تمرین خود را پشت سر گذاشت. ملی پوشان کشورمان ابتدا ۳۰ دقیقه در سالن تمرینی کنار سالن اصلی به گرم کردن، انجام حرکات کششی و توپ زدن پرداختند و سپس برای یک ساعت تمرین در شرایط مسابقه به سالن اصلی پا گذاشتند. این تمرین، شامل حملات ترکیبی و توپ های برگشتی در جریان بازی، سرویس و دریافت اول بود که اگرچه در دمای نزدیک به صفر درجه سانتی گراد سالن کیوتو برگزار شد اما از گرمای خاصی برخوردار بود.

مردان ایران امشب یک جلسه فنی زیر نظر خولیو ولاسکو خواهند داشت، فردا ساعت ۹.۳۰ صبح تمرینی یک ساعته را پشت سر خواهند گذاشت و ۴ ساعت پیش از بازی فردا مقابل برزیل نیز جلسه آنالیز حریف شان را برگزار خواهند کرد. ملی‌پوشان ایران فردا در نخستین دیدار خود به مصاف برزیل خواهند رفت.

ژاپن با بقیه فرق می کند!

در جلسه فنی عمومی(جنرال تکنیکال میتینگ) جام قهرمانان قاره‌ها عنوان شد در بازی‌های ژاپن وقت استراحت‌های فنی(تکنیکال تایم اوت‌ها) ۹۰ ثانیه و زمان استراحت تیم‌ها بین ست‌های دوم و سوم ۱۰ دقیقه است. جلسه فنی عمومی این پیکارها عصر روز دوشنبه در هتل کیوتو توکیو برگزار شد و علاوه بر معرفی کمیته کنترل، برگزارکنندگان، داوران، کادر فنی – سرپرستی تیم‌های ششگانه و قوانین و مقررات مسابقات، اعلام شد که به دلیل تبلیغات تلویزیونی در بازی‌های ژاپن؛ زمان تکنیکال تایم اوت‌ها از ۶۰ به ۹۰ ثانیه و فاصله میان ست‌های دوم و سوم از ۳ به ۱۰ دقیقه افزایش می‌یابد. این در حالی است که در سایر بازی‌ها بر اساس همان مقررات معمول بین‌المللی تکنیکال تایم اوت‌ها ۶۰ ثانیه و فاصله میان ست‌ها ۳ دقیقه خواهند بود.

اردوی تیم ملی برزیل پزشک تیم ملی ایران دوپینگ دوربین رقابت زمین قوانین و مقررات مردان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر