کد خبر: 122137 A

در گزارش فدراسیون جهانی والیبال؛

تیم ملی والیبال ایران صبح امروز در دومین مسابقه خود در جام قهرمانان قاره ها که در شهر کیوتو ژاپن برگزار شد، سه بر دو از سد ایتالیا گذشت.

فدراسیون جهانی والیبال(FIVB) پس از برتری تیم ملی والیبال ایران مقابل ایتالیا در رقابت‌های جام قهرمانان قاره‌ها در سایت خود نوشت: ایتالیا در مقابل تیم مصمم ایران متوقف شد و در جایی دیگر ولاسکو را مربی اسطوره ای ایران نامید.

به گزارش ایلنا، تیم ملی والیبال ایران صبح امروز در دومین مسابقه خود در جام قهرمانان قاره ها که در شهر کیوتو ژاپن برگزار شد، سه بر دو از سد ایتالیا گذشت.

FIVB در گزارشی از این بازی نوشت: تیم ایتالیا که در نخستین دیدار خود موفق شده بود تیم قدرتمند روسیه را شکست بدهد، برابر تیم مصمم ایران که روز گذشته شکست برابر برزیل را تجربه کرده بود، نتیجه را واگذار کرد. دو تیم پیش از این پنج بار برابر هم به میدان رفته بودند که حاصل آن چهار پیروزی برای ایتالیا از جمله برد ۳ بر ۲ اخیر آنها در رقابت های لیگ جهانی والیبال در ساساری بود.

سایت فدراسیون جهانی والیبال در ادامه از سید محمد موسوی به عنوان یکی از بهترین بازیکن ایران نام برد که با تلاش های باورنکردنی خود در دفاع موفق شد، ۸ امتیاز از ۱۷ امتیاز خود را از روی دفاع روی تور کسب کند. در تیم ایتالیا هم ۵ بازیکن توانستند امتیازهای دو رقمی کسب کنند که در صدر آنها جیری کوار با ۱۷ امتیاز بود.

به نوشته این سایت، تیم ایران از همان ابتدا برای ایتالیایی‌ها مشکل‌ساز شد به طوری که فرهاد قائمی و عادل غلامی تیمشان را با نتیجه ۶ بر ۲ پیش انداختند و تیم ایتالیا را مجبور به درخواست برای وقت استراحت کردند.

FIVB در ادامه گزارش خود از دیدار دو تیم ایران و ایتالیا، موسوی را بازیکنی توصیف کرده که در مقابل ایتالیا شایستگی خود را برای قرار گرفتن در بین بهترین مدافعان دنیا نشان داد.

همچنین سایت فدراسیون جهانی والیبال در گالری تصاویر خود عکسی از ولاسکو با این توضیح خولیو ولاسکو سرمربی اسطوره ای تیم ملی والیبال ایران گذاشته است.

ملی‌پوشان کشورمان ست‌های اول، سوم و پنجم این مسابقه را با امتیازات ۲۶ بر ۲۴،۲۵ بر ۲۳ و ۱۵ بر ۱۲ به سود خود رقم زدند در حالیکه ایتالیا در ست‌های دوم و چهارم با امتیازات ۲۵ بر ۱۶ و ۲۵ بر ۲۳ به پیروزی رسید. عادل غلامی بازیکن پست دفاع وسط تیم ملی والیبال ایران به عنوان بهترین بازیکن دیدار مقابل ایتالیا معرفی شد.

ایتالیا ایران بازی برزیل تیم ملی رقابت رقابت های لیگ روسیه ژاپن والیبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر