کد خبر: 122754 A

خوشحالیم در ۱۰۰ روز کابینه تکمیل شد؛

ایران کشور جوانی است و جمعیت جوان یک فرصت طلایی است که در اختیار دولت‌ها قرار دارد و اگر به آن توجه نشود این فرصت تبدیل به تهدید خواهد شد.

معاون رئیس جمهور گفت: در ابتدا هفته بسیج را گرامی می‌داریم و یاد شهدای بسیجی که با فداکاری در ۸ سال دفاع مقدس از کشور دفاع کردند را گرامی می‌داریم و از خدا توفیق می‌خواهیم ادامه‌دهنده راه شهدای عزیز و امام راحل باشیم.

اسحاق جهانگیری در مراسم معارفه محمود گودرزی وزیر جدید ورزش و جوانان اظهار داشت: امروز آخرین جلسه معارفه دولت است و خوشحالیم در ۱۰۰ روز کابینه دولت تکمیل شد و بعد از ۴ معرفی وزیر ورزش توانست رأی اعتماد از مجلس بگیرد. انشاءالله محمود گودرزی که از چهره‌های علمی و صاحب‌نظر در ورزش است وظایف خودش را به نحو مطلوب انجام داده و کارنامه درخشانی از خود به جای بگذارد.

وی ادامه داد: از محمد عباسی وزیر سابق ورزش و سرپرستان عزیزی که در این مدت مسئولیت داشتند تشکر می‌کنم. در حوزه ورزش تاکنون صحبت زیاد شده اما تأکید می‌کنم که ورزش کشور مسئله بسیار مهم و حائز اهمیتی است چون ورزش با آحاد مردم سر و کار دارد. توجه دولت به ورزش قهرمانی و همگانی است. این توجه باید به صورت همزمان باشد. باید به ورزش همگانی توجه خاصی شود و فرهنگی را بوجود بیاوریم که مردم به ورزش همگانی بپردازند

جهانگیری در ادامه افزود: در بخش ورزش قهرمانی هم باید بگویم که همه جوامع مدرن اهمیت خاصی برای ورزش قهرمانی قائل هستند و از ورزش به عنوان یک دیپلماسی قوی استفاده می‌کنند که ملت‌ها را به هم نزدیک‌ می‌کند. ورزش بانوان هم باید جدی‌تر به آن پرداخته شود و به دلایل متعدد باید ورزش بانوان به طور ویژه پیگیری شود. ضمن اینکه ورزش جانبازان و معلولین هم مورد تأکید دولت است.

معاون اول رئیس جمهور همچنین تاکید کرد: مسئله مهم توازن و اعتدال بین ورزش همگانی و قهرمانی در بین آقایان و بانوان است. مسئله مهم دیگر توجه به پیشکسوتان باید باشد و نباید بگذاریم این الگوهای جامعه به فراموشی سپرده شوند و حتماً باید جایگاه ویژه‌ای برای آنها قائل باشیم.

وی با اشاره به اهمیت جایگاه جوانان متذکر شد: در بخش جوانان هم مسئله بسیار زیاد داریم، زیرا ایران کشور جوانی است و جمعیت جوان یک فرصت طلایی است که در اختیار دولت‌ها قرار دارد و اگر به آن توجه نشود این فرصت تبدیل به تهدید خواهد شد. مسئله اشتغال جوانان بسیار مهم است و ازدواج جوانان هم از دغدغه‌ها و آسیب‌های جدی جامعه است که امیدواریم بتوانیم این آسیب‌ها را به حداقل برسانیم.

ایران پیشکسوتان جانبازان دولت رئیس جمهور سال دفاع مقدس معاون اول رئیس جمهور ورزش و جوانان ملت جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر