کد خبر: 127132 A

هدفم حضور در رقابت‌های آسیایی است؛

برگزاری رقابت‌های مختلف و اردوهای متمرکز بیشتر در رده‌های سنی پایه باعثمی‌شود شناگران پیشرفت کاری بیشتری داشته باشد.

شناگر نوجوان خراسان رضوی گفت: لازمه موفقیت یک ورزشکار علاوه بر تمرینات مستمر، حمایت مسوولان و برخورداری از امکانات سخت افزاری است.

به گزارش ایلنا، آریا نسیمی‌شاد با بیان این مطلب اظهار کرد: از ۸ سالگی شنا را زیر نظر فکری در استخر شرکت نفت مشهد آغاز کردم و پس از آن به تیم زیر ۱۰ سال هیات شنای استان راه یافتم.

وی افزود: در طول این مدت زیر نظر مربیانی همچون پویان و حسین احمدی در تیم استان کارکردم و اکنون نیز ۹ جلسه در هفته تمریناتم را در این تیم زیر نظر مجید مشتاق عشق و حمید ولی زاده انجام می دهم.

رکورددار ماده های ۵۰،۱۰۰ و ۲۰۰ قورباغه و ۴ در صد متر مختلط تیمی کشور درخصوص کسب مقام‌های کشوری خود، اظهار کرد: در سن ۱۲ سالگی در رقابت‌های قهرمانی کشور در کرمانشاه ۴ مدال طلا در این مواد کسب کردم و در همان سال مجددا در تهران علاوه بر کسب مدال طلا در این مواد، سه رکورد ملی در مواد ۱۰۰ و ۲۰۰ متر قورباغه و ۴ در ۱۰۰ متر مختلط تیمی را شکستم. پس از آن در رقابت‌های قهرمانی کشور سال ۹۱،۳ مدال طلا در مواد ۵۰ و ۱۰۰متر قورباغه و ۴ در ۱۰۰ متر مختلط تیمی و مدال نقره ۲۰۰ متر قورباغه را بدست آوردم.

شناگر نوجوان خراسان رضوی افزود: اواخر تابستان امسال در تبریز علاوه بر بهبود رکورد کشور در مواد ۵۰،۱۰۰ و ۲۰۰ متر قورباغه و ۴ در ۱۰۰ متر مختلط تیمی، ۴ مدال طلای کشور را کسب کردم.

نسیمی‌شاد دلایل موفقیت خود را تلاش و پشتکار خود و حمایت‌های پدر و مادر و مربیان ذکر کرد و افزود: از ۱۱ سالگی تمرینات مستمری به صورت ۱۲ جلسه در هفته در تابستان‌ها و ۶ جلسه در هفته در سال تحصیلی انجام می‌دادم و در این راه برادرم آرش که سابقه عضویت در تیم ملی واترپلو را دارد به من انگیزه زیادی می‌داد. در سال‌جاری ۲ بار به اردوی تیم ملی زیر ۱۶ سال کشور دعوت شدم و هدف اصلی‌ام در آینده حضور در رقابت های آسیایی است.

نوجوان قهرمان شنای استان با اشاره به نبود سالن ۵۰ متری در مشهد، بیان کرد: ما در استان سالن استاندارد برای مسابقه نداریم در صورتی که باید مسابقات کشوری را در سالن‌های ۵۰ متری انجام دهیم.

نسیمی‌شاد عامل موفقیت شناگران رده‌های پایه استان را حضور پیشکسوتان و مربیان خوب خراسانی دانست و گفت: علاوه بر این، حمایت مسوولان و وجود امکانات سخت‌افزاری مناسب نیز می‌تواند تداوم در موفقیت یک شناگر موثر باشد.

عضو تیم موج‌های آبی مشهد در رقابت‌های لیگ کشور، در ادامه گفت: برگزاری رقابت‌های مختلف و اردوهای متمرکز بیشتر در رده‌های سنی پایه باعثمی‌شود شناگران پیشرفت کاری بیشتری داشته باشد.

این شناگر که در مقطع راهنمایی جزو دانش آموزان ممتاز مدرسه تیزهوشان نیز هست، اظهار داشت: انجام ورزش و درس خواندن هیچ منافاتی با هم ندارد و می‌توان با یک برنامه‌ریزی درست هر دو را به درستی انجام داد.

اردوی تیم ملی استاندارد پدر و مادر پیشکسوتان تیم ملی رقابت رقابت های قهرمانی کشور مدال طلا مدرسه نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر