کد خبر: 128881 A

تلاش ما هماهنگ نگه‌داشتن آینده‌سازان است؛

تیم‌های حاضر در گروه B نسبت به هفته اول رقابت‌ها، پیشرفت های خوبی داشته‌اند و این روند به بالا رفتن سطح لیگ کمک خواهد کرد.

مربی تیم واترپلوی آینده‌سازان در مورد سطح رقابت‌های لیگ‌برتر گفت: خوشبختانه سطح رقابت‌های لیگ در حال پیشرفت است.

به گزارش ایلنا، رضا مخیلفی، سطح لیگ برتر واترپلو را رو به جلو ارزیابی کرد و گفت: سطح لیگ نسبت به هفته‌های گذشته رو به افزایش است. تیم‌های حاضر در گروه B نسبت به هفته اول رقابت‌ها، پیشرفت‌های خوبی داشته‌اند و این روند به بالا رفتن سطح لیگ کمک خواهد کرد.

وی ادامه داد: تیم آینده‌سازان با حمایت‌هایی که انجام شد، در لیگ برتر واترپلو شرکت کرده و تمرینات را به صورت غیر متمرکز زیر نظر مربی‌های استان‌ها انجام می‌دهد. بازیکنان هر ۱۰ روز در قالب تیم آینده‌سازان قرار می‌گیرند و تست‌های لازم زیر نظر سرمربی از آنها گرفته می‌شود تا در مسابقات لیگ بهترین نمایش را داشته باشند.

مربی تیم واترپلوی جوانان هماهنگ بودن بازیکنان را یکی از مهمترین نکات یک تیم ارزیابی کرد و یادآور شد: با توجه به دانش‌آموز بودن اکثر بازیکنان تیم آینده‌سازان، و در اختیار نداشتن آنها در تمام روزهای هفته هماهنگ کردن آنها کار بسیار مهم و دشواری است. هماهنگی یک پروسه‌ای است که دیر به دست می‌آید و زود هم از دست می‌رود و تمام تلاش ما هماهنگ نگه‌داشتن این تیم است. خوشبختانه حضور تیم جوانان در قالب لیگ برتر وترپلو باعثپیشرفت جوانان شده و آنها را در شرایط نرمال و هماهنگ قرار می‌دهد. هرچه قدر بیشتر در شرایط مسابقات قرار بگیریم به هدف‌مان که موفقیت در رقابت‌های جوانان جهان است نزدیک‌تر خواهیم شد.

مخیلفی با اشاره به دیگر تیم‌های حاضر در لیگ برتر واترپلو گفت: لیگ امسال تیم‌های جوانی را شاهد است. تیم جوانان اصفهان که تمامی آنها بازیکنان زیر ۲۰ و ۱۸ سال هستند، تیم خوبی را تشکیل داده و برای سال‌های آینده می‌تواند آینده واترپلوی استان اصفهان باشد. البته چند بازیکن این تیم زیر نظر کادر فنی تیم ملی هستند تا در صورت لزوم به تیم ملی جوانان دعوت شوند. با شرایطی که در حال حاضر در لیگ حاکم است می‌توانم بگویم در سال‌های آینده لیگ واترپلوی قدرتمندی را شاهد خواهیم بود.

مربی تیم آینده‌سازان در مورد پیشرفت این تیم افزود: بعد از هر بازی تمامی نقاط ضعف و مثبت بازیکنان ارزیابی می‌شود و تمرینات جدید آنها هر هفته به استان مورد نظر ارسال می‌شود. اگر نگاهی به نتایج هفته اول رقابت‌های لیگ بیاندازیم متوجه پیشرفت تیم آینده‌سازان می شویم به طوری که در بازی اول با چوکای گیلان با اختلاف ۶ گل نتیجه را واگذار کردیم اما در هفته دوم توانستیم با اختلاف تنها ۳ گل بازی را به پایان برسانیم و این نشان‌دهنده حرکت روبه جلوی این تیم است.

وی تیم شهبازی زنجان را یکی از قدرتمندترین تیم‌های حاضر در لیگ برتر واترپلو دانست و تصریح کرد: تیم شهبازی زنجان بهترین‌ها را در اختیار دارد و بازی‌های بسیار خوبی را از این تیم در لیگ شاهد بودیم. البته برای تیم آینده‌سازان قرار گرفتن جلوی تیم‌های قدرتمند بسیار مفید خواهد بود و به بالا بردن سطح این تیم برای شرکت در رقابت‌های جوانان جهان کمک بزرگی خواهد کرد.

استان اصفهان اصفهان بازی تیم ملی دانش آموز رقابت رقابت های لیگ برتر کادر فنی تیم ملی لیگ برتر واترپلو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر