کد خبر: 138632 A

جایگاه فعلی کمیته مناسب نیست؛

جایگاه فعلی کمیته ملی المپیک مناسب نیست و رسیدن این کمیته به جایگاه مطلوب نیازمند تلاش دبیرکل و رئیس کمیته ملی المپیک است.

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال گفت: امیدوارم کمیته ملی المپیک جایگاه مناسب خودش را در ورزش پیدا کند.

کاظم اولیایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا اظهار داشت: کیومرثهاشمی که به عنوان رئیس کمیته ملی المپیک انتخاب شدند، از خانواده ورزش است و تحصیلات او هم در زمینه ورزش است و امیدوارم کمکش کنند و کمیته ملی المپیک هم بتواند جایگاه مناسب خودش را در ورزش ایجاد کند چون جایگاه فعلی کمیته ملی المپیک مناسب نیست و رسیدن این کمیته به جایگاه مطلوب نیازمند تلاش دبیرکل و رئیس کمیته ملی المپیک است. این آقایان انرژی جوانی را هم دارند و امیدواریم تحول لازم را در کمیته ملی المپیک ایجاد کنند.

وی افزود: شهنازی که به عنوان دبیرکل کمیته ملی المپیک انتخاب شده‌اند، از مدیرانی است که سلسله مراتب را در ورزش طی کرده و مسلط برکار است. تسلط بر زبان انگلیسی و شناخت بین المللی او کمک می کند تا ورزش ما جایگاه خوبی در دنیا پیدا کند.

اولیایی در پایان گفت: توصیه من به هاشمی و شهنازی این است که برای ترفیع ساختار کمیته ملی المپیک تلاش کنند. ما باید جایگاه کمیته ملی المپیک را ترفیع بدهیم چون این کمیته خیلی در سایه قرار گرفته بود و باید شأن ملی را به این کمیته برگردانیم. در واقع کمیته ملی نقش وزارت خارجه دولت را در ورزش برعهده دارد چون نیاز داریم و در مجامع بین‌المللی جایگاه مناسبی داشته باشیم. وظیفه کمیته ملی المپیک است که اعتبار و جایگاه فدراسیون‌های ما را در فدراسیون بین‌المللی ارتقا بدهد.

المپیک انرژی باشگاه استقلال خانواده دولت وزارت خارجه ملی جایگاه کمیته اولیایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر