کد خبر: 139783 A

در مراسم تودیع و معارفه کمیته ملی المپیک؛

مراسم تودیع و معارفه اعضای قدیم و جدید هیئت رئیسه و هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک صبح امروز در آکادمی کمیته ملی المپیک برگزار شد.

مراسم تودیع و معارفه اعضای قدیم و جدید هیئت رئیسه و هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک صبح امروز در آکادمی کمیته ملی المپیک برگزار شد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان، بعد از این مراسم که با حضور محمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان برگزار شد، اعضای جدید کمیته ملی المپیک به طور رسمی کار خود را آغاز کردند.

در این مراسم وزیر ورزش و جوانان درباره شرایط فعلی حاکم بر کمیته ملی المپیک گفت: ما جلسه بسیار خوبی داشتیم. از اعضای هیئت رئیسه قبل دعوت کرده بودیم تا اززحمات آنها قدردانی کنیم. در حال حاضر شرایط بسیار خوب است و جوی بسیار دوستانه حاکم شده و می‌توان گفت مجموعه جدید با یکدیگر هماهنگ هستند و باید همه تلاش کنیم مشکلات پیش روی ورزش کشور را از بین ببریم.

وزیر درباره مشکل بودجه کمیته ملی المپیک و ورزش هم صحبت کرد: متاسفانه مشکل بودجه در کشور عمومی است و تنها مختص ورزش نیست. ورزش هم به نوعی دچار مشکلاتی است که امیدواریم دولت محترم عنایتی داشته باشند تا بتوانیم شرایط را بهبود ببخشیم.

در این مراسم کیومرثهاشمی، رئیس جدید کمیته ملی المپیک هم از رابطه حسنه با وزارت ورزش و جوانان گفت: کمیته ملی المپیک در کنار وزارت ورزش وجوانان است و باید با یکدیگر آرامش را در ورزش ایجاد کنند. قطعا طرح موضوعاتی که باعثبه وجود آمدن اختلافات می‌شود به نفع ورزش کشور نیست و این امر به هیچ عنوان مدنظر هیچ یک از این نهادها نخواهد بود.»

هاشمی انتخابات کمیته را یکی از بهترین انتخابات دانست: «‌ انتخاباتی که برگزار شد به عقیده کارشناسان و افرادی که سال‌های سال در ورزش کشور بوده‌اند یکی از بهترین ها دردوره ۳۵ ساله پس از انتقلاب اسلامی بوده که برگزارشده است. هرچند در این دوره از چهره های پیشکسوتی از قبیل آقای افشارزاده محروم هستیم ولی هیئت اجرایی جدید متشکل از جوانان و با تجربه ها هستند که می توانند کمک شایانی به ورزش کشور کنند. حضور دو قهرمان المپیک خادم و دبیر هم می تواند به طور حتم بازتاب جهانی داشته باشد. ضمن اینکه حضور خانم شهریان به عنوان نائب رئیس اول هم یکی دیگر از دستاورد های این انتخابات بوده است.» ‌

همچنین علی آبادی رئیس سابقه کمیته در ادامه این جلسه تصریح کرد: بسیار خوشحالم که نخستین جلسه هیات اجرایی جدید برگزار شد تا امانت را تحویل آقای هاشمی و همکاران وی بدهیم و باید بگویم تیم خوب و ارزشمندی برای کمیته انتخاب شد و نقطه قوت آن اینست که چهار نفر از اعضای قبلی هم در آن حضور دارند و می توانند اطلاعات لازم را انتقال دهند و فکر می کنم آقای گودرزی و هاشمی با منشی که دارند بتوانند ارتباط نزدیکی با یکدیگر داشته و کارهای ورزش را بخوبی پیش ببرند.

وی ادامه داد: همانطور که آقای هاشمی اشاره کردند کارهای بزرگی در پیش است تا ان شاالله برای کشور نتایج خوبی بدست آید. در حال حاضر مشکل اصلی فدراسیون ها کمبود منابع مالی است و اگر پشتیبانی خوبی از فدراسیونها شود می توانند در عرصه بین المللی موفق ظاهر شوند و امیدوارم با همتی که در مجمع وجود دارد و روح جدیدی که در هیات اجرایی و کمیته دمیده شده شاهد موفقیتهای بزرگ و ارزشمندی در ورزش باشیم.

در ادامه بهرام افشارزاده ضمن ارائه گزارشی کوتاه در خصوص اقدامات انجام شده در گذشته خاطر نشان کرد: در ابتدای امر از آقای گودرزی و آقای هاشمی و علی آبادی و اعضای قبلی و جدید هیات اجرایی تشکر و قدردانی می کنم. در واقع همانطور که اشاره کردید کارهای بسیار بزرگی در پیش است ما در گذشته کارهای مختلفی انجام دادیم و مهمتر اینکه بازیهای غرب آسیا، المپیک نوجوانان و بازیهای ساحلی را در پیش داریم. از طرفی ۸ ماه بیشتر تا بازیهای آسیایی فرصت نداریم مقدمات برای رشته هایی که باید شرکت کنند فراهم شده اما تداوم می خواهد.

وی در خاتمه گفت: باید خیلی کار کنیم تا بتوانیم در بازیهای آسیایی مقام چهارمی گذشته را حفظ کنیم کار سختی است و برای اعضای جدید هیات اجرایی تحت مدیریت آقای هاشمی آرزوی موفقیت دارم.

دکتر محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان، کیومرثهاشمی رئیس کمیته ملی المپیک، شاهرخ شهنازی دبیر کل، بهرام افشار زاده، محمد علی آبادی، محمد علی شجاعی، سید محمد پولادگر، علیرضا دبیر، رباب شهریان، محمود مشحون، فضل الله باقر زاده، محمد علیپور، مهدی کرباسیان و احمد ناطق نوری در نشست تودیع و معارفه امروز حضور داشتند.

در خاتمه از زحمات اعضای هیات اجرایی سابق کمیته ملی المپیک با اهدای لوح تقدیر و یادبود تجلیل به عمل آمد.

المپیک انتخابات بودجه تودیع و معارفه مراسم تودیع و معارفه مشکلات منابع مالی وزارت ورزش وزارت ورزش و جوانان هیئت رئیسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر