کد خبر: 139869 A

توانایی و ظرفیت بالایی در بسکتبال بانوان داریم؛

با رییس فدراسیون صحبت‌هایی را در این خصوص انجام داده‌ایم و مقرر شده در اولین فرصت زمینه برگزاری انتخابات فراهم شود.

سرپرست هیات بسکتبال خراسان رضوی گفت: در تمامی رده های سنی بویژه تیم های پایه ای فعالیت خوبی داریم و تمرینات را به طور منظم پیگیری می کنیم.

به گزارش ایلنا، اکبر معرفتی در سی و دومین نشست خبری هیات‌های ورزشی استان که امروز یکشنبه ۶ بهمن ماه برگزار شد، گفت: اقدامات و فعالیت‌ها در راستای تقویت تیم‌های پایه‌ای از اولویت‌های کاری هیات بسکتبال خراسان رضوی بوده است. در ابتدای ورود من به هیات، تیم های بسکتبال استان شرایط خوبی نداشتند و حتی برخی از آنها کاملا از بین رفته بودند، در همان زمان کار را روی احیای این تیم‌ها و از سرگیری فعالیت آنها پایه‌گذاری کردیم.

سرپرست هیات بسکتبال استان اظهار داشت: با توجه به وجود نیروهای خوب در بسکتبال استان و مشهد، تلاش کردیم شرایط تیم‌های لیگی را بهبود بخشیم و در گام اول مذاکرات را با اسپانسرها آغاز کردیم تا مشکلات مالی نمایندگان استان در رقابت های کشوری حل شود. در یک برهه زمانی حتی نماینده فعلی استان در لیگ دسته اول هم به دلیل مشکلات مالی قصد تیمداری نداشت که با انجام مذاکرات متعدد در نهایت یک حامی مالی در کنار نماینده استان قرار گرفت. برگزاری کلاس‌های متعدد داوری و مربیگری و همچنین حمایت از بانوان این هیات از دیگر اقدامات هیات بوده است.

سرپرست هیات بسکتبال خراسان رضوی با اشاره به اینکه در حال حاضر یک تیم خوب در بخش بانوان داریم که در رقابت‌های کشوری حضور دارد، افزود: متاسفانه کمبود منابع مالی در ورزش ما را دچار مشکلات متعددی کرده است. نه تنها بسکتبال بلکه کل ورزش استان با مسائل مالی مواجه است و باید کاری کنیم حامیان مالی رغبت بیشتری برای حضور در عرصه ورزش داشته باشند.

سرپرست هیات بسکتبال خراسان رضوی با بیان اینکه در این راه به کمک رسانه‌های گروهی نیاز ویژه‌ای داریم، گفت: از همین جا اعلام می‌کنم دست یاری به سوی هر فرد و یا نهادی که بتواند به رشد بسکتبال استان کمک کند دراز می‌کنیم.

وی درخصوص وضعیت کمیته داوران این هیات هم گفت: با توجه به کسالتی که برای مسوول کمیته داوری هیات بوجود آمد، افراد دیگری برای پیگیری امور منصوب شدند که خوشبختانه فعالیت‌ها را بر اساس روال معین شده پیگیری می کنند.

وی همچنین در زمینه برگزاری مجمع انتخاب رییس جدید هیات بسکتبال خراسان رضوی هم گفت: با رییس فدراسیون صحبت‌هایی را در این خصوص انجام داده‌ایم و مقرر شده در اولین فرصت زمینه برگزاری انتخابات فراهم شود.

در ادامه این جلسه پوران داوری نایب رییس بانوان هیات بسکتبال با اشاره به اینکه علی رغم نداشتن بودجه کافی فعالیت خوبی را در این بخش داشته ایم، گفت: در حال حاضر نماینده استان به عنوان یکی از ۴ تیم برتر سوپر لیگ B کشور انتخاب شده است و شرایط خوبی دارد. مطمئنا اگر مسائل مالی حل شود توانایی و ظرفیت بالایی در بسکتبال بانوان داریم.

داریوش شجاع رییس هیات بسکتبال مشهد هم در این جلسه با اشاره به اینکه این هیات به عنوان بازوی توانمند بسکتبال استان هیچ‌گونه امکاناتی را در اختیار ندارد، افزود: متاسفانه بار اصلی حمایت از تیم‌های پایه در مشهد بر عهده آستان قدس رضوی گذاشته شده و از آن‌ها در راه توسعه بسکتبال این شهر استفاده می‌کنیم.

وی ادامه داد: ما سرمایه‌های بسیار خوبی در بسکتبال استان به ویژه در رده های سنی پایه‌ای داریم که در صورت توجه به آنان، می توان استان را به بالاترین جایگاه در ورزش کشور رساند.

شجاع ادامه داد: در حال حاضر تعداد زیادی از بازیکنان مشهدی در لیگ برتر بسکتبال کشور حضور دارند که اگر نماینده ای در این رقابت ها داشته باشیم، آنان جذب تیم های دیگر استان ها نخواهند شد.

آستان قدس رضوی انتخابات بسکتبال بودجه رشد سرمایه لیگ برتر بسکتبال مشکلات مشکلات مالی منابع مالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر