کد خبر: 142835 A

برای کسب سهمیه جهانی لهستان؛

رقابت‌های داخل سالن آسیا در چین آخرین شانس اعضای تیم ملی دوومیدانی ایران برای کسب رکورد ورودی مسابقات داخل سالن جهان است.

تیم ملی دوومیدانی ایران روز ۲۳ بهمن ماه جاری عازم چین می شود تا آخرین بخت خود را برای کسب سهمیه جام جهانی لهستان بیازماید.

به گزارش ایلنا، ششمین دوره مسابقات دوومیدانی داخل سالن آسیا طی روزهای ۲۶ و ۲۷ بهمن ماه در شهر هان جو چین برگزار خواهد شد که برای شرکت در این رویداد قاره ای، ۱۱ ملی پوش کشورمان بامداد ۲۳ بهمن راهی این کشور می شوند.

رقابت‌های داخل سالن آسیا در چین آخرین شانس اعضای تیم ملی دوومیدانی ایران برای کسب رکورد ورودی مسابقات داخل سالن جهان است که در روزهای ۱۶ و ۱۷ اسفند ماه به میزبانی لهستان برگزار خواهد شد.

نمایندگان کشورمان پیش از این و در مسابقات داخل سالن دهه فجر که در روزهای سوم و چهارم بهمن ماه در مجموعه آفتاب انقلاب تهران برگزار شد، موفق به کسب حد نصاب تعیین شده از سوی کمیته فنی فدراسیون، برای حضور در مسابقات آسیایی شده اند.

تیم اعزامی ایران متشکل از: علی فهیمی و حسین کیهانی(دوندگان ۱۵۰۰ متر)، هادی رحیمی و مهدی زمانی(دوندگان ۴۰۰ متر)، میلاد سیار(دونده ۶۰ متر مانع)، هادی سپهرزاد و عبدالجلیل توماج(ورزشکاران هفتگانه)، محمد ارزنده(پرش طول)، رضا قاسمی(دونده ۶۰متر)، مریم طوسی(دونده ۶۰ متر) و سپیده توکلی(ورزشکار پنجگانه) در بخش زنان است.

گفتنی است در میان دوومیدانی کاران حاضر در رقابت های داخل سالن آسیا، تنها رضا قاسمی با زمان ۶ ثانیه و ۶۰ صدم ثانیه رکورد ورودی مسابقات جهانی(۶۰ ثانیه و ۵ صدم ثانیه) را کسب کرده است. همچنین لیلا رجبی و حسن تفتیان نیز ورزشکارانی هستند که موفق به کسب رکورد ورودی مسابقات جهانی لهستان شده اند، اما تیم ملی کشورمان را در رقابت های آسیایی همراهی نخواهند کرد. لیلا رجبی با پرتاب ۱۸ متر و ۱۸ سانتی متری رکورد ورودی جهانی(۱۷ متر و ۸۰۰ سانتی متر) را به دست آورده است. حسن تفتیان نیز با زمان ۱۰ ثانیه و ۱۵ صدم ثانیه در ماده دو ۱۰۰ متر مجوز رقابتهای داخل سالن جهانی را کسب کرده است.

ملی پوشان کشورمان را تیمور غیاثی به عنوان سرمربی و افشین داوری به عنوان سرپرست همراهی خواهند کرد.

گفتنی است تیم ملی دوومیدانی ایران سال ۹۰ و در پنجمین دوره مسابقات داخل سالن آسیا که در شهر هانگ جو چین برگزار شد، با کسب ۶ مدال(۳طلا، یک نقره و ۲ برنز) به کار خود پایان داد.

انقلاب ایران تیم ملی جام جهانی جهان چین دوومیدانی دهه فجر رقابت لهستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر