کد خبر: 149406 A

تنها یک نفر از موفقیت من ناراحت شد؛

در صورتی که در میادین پیش رو بتوانم امتیازات لازم را به دست آورم، شانس قضاوت در مسابقات المپیک برزیل را خواهم داشت.

داور درجه A جهانی جودوی ایران گفت: در صورتی که در میادین پیش رو بتوانم امتیازات لازم را به دست آورم، شانس قضاوت در مسابقات المپیک برزیل را خواهم داشت.

به گزارش ایلنا، چندی پیش کلاس داوری درجه A جهان با حضور داوران برجسته دنیا در وین، پایتخت اتریش برگزار شد که در پایان این دوره، بابک مهاجری داور جوان کشورمان موفق به اخذ درجه A جهانی شد و نام خود را به عنوان هشتمین داور ایرانی دارای درجه A جهان ثبت کرد.

مهاجری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مورد این کلاس خاطر نشان کرد: در این دوره ۱۶ داور از سراسر دنیا حضور داشتند که از قاره آسیا نیز ۴ داور شرکت کرده بودند که در نهایت فقط بنده از قاره آسیا موفق به اخذ درجه A داوری جهان شدم.

وی درخصوص چگونگی انتخاب خود برای شرکت در این کلاس اظهار داشت: در جریان مسابقات آسیایی که چندی قبل در چین برگزار شد، " برند آکیلیس " رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی، داوری ام را دید و از من پرسید به چه دلیل تاکنون از درجه قاره ای به جهانی ارتقاء نیافته ام.

دبیر کمیته داوران فدراسیون جودو افزود: آکیلیس از " کاواگوچی " رئیس کمیته داوران فدراسیون آسیایی جودو و همچنین رئیس فدراسیون کشورمان نیز موضوع را جویا شد که رستگار در پاسخ وی عنوان کرد که من در نوبت قرار دارم. رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی نیز گفت که در داوری سابقه یا در نوبت قرار داشتن مهم نیست، بلکه کیفیت داوری اهمیت دارد.

هشتمین داور درجه a جهانی جودوی ایران در واکنش به این موضوع که گویا حضور شما در کلاس داوری وین و موفقیت تان، با واکنش برخی از داوران کشورمان روبرو شده، تصریح کرد: پس از اخذ درجه A جهان، بسیاری از دوستان به من تبریک گفتند و فقط یک نفر نسبت به این افتخارآفرنی من واکنش نشان داد. او هم به خاطر اینکه در حقیقت مخالف فدراسیون است تا شخص من.

وی ادامه داد: این شخص سال گذشته و بدون هماهنگی با فدراسیون کشورمان، به تایلند سفر کرد تا در کلاس داوری شرکت کند. اما برگزار کنندگان وقتی متوجه شدند وی بدون تایید و هماهنگی فدراسیون ایران در این دوره حضور یافته، از او ثبت نام نکردند و به همین جهت مجبور به بازگشت به ایران شد.

مهاجری در پایان احتمال قضاوت خود در بازی های المپیک ریودوژانیرو برزیل را محتمل دانست و یاد آور شد: بعد از اخذ درجه A جهان، از این پس من را به مسابقات مهمی همچون گرند پریکس و گرند اسلم دعوت میکنند که حضورم در این میادین بین المللی باعثکسب امتیازات لازم جهت قضاوت در المپیک خواهد شد. بنابراین در صورتی که بتوانم امتیازات مورد نظر را به دست آورم، می توانم در رقابت های المپیک ۲۰۱۴ قضاوت کنم.

المپیک بازی های المپیک برزیل پایتخت تایلند جودو جهان رئیس فدراسیون رقابت کمیته داوران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر