کد خبر: 149740 A

از سوی FIVB؛

فدراسیون جهانی والیبال(FIVB) میزبانان ۳ گروه مختلف لیگ جهانی والیبال را انتخاب کرد که فلورانس ایتالیا برای گروه‌های A و B معرفی شد.

فلورانس ایتالیا که در سال ۲۰۱۲ میزبان مسابقات بین قاره‌ای لیگ جهانی بود، از سوی FIVB به عنوان میزبان مرحله‌نهایی رقابت‌های ۸ تیم برتر لیگ جهانی سال ۲۰۱۴ انتخاب شد.

به گزارش ایلنا، فدراسیون جهانی والیبال(FIVB) میزبانان ۳ گروه مختلف لیگ جهانی والیبال را انتخاب کرد که فلورانس ایتالیا برای گروه‌های A و B معرفی شد. سیدنی استرالیا برای گروه‌های(C، D و E) و همچنین بورسای ترکیه به عنوان میزبان نهایی گروه‌های(E و G) معرفی شدند.

در این تقویم ۲۸ تیم در ۷ گروه با یکدیگر به رقابت می‌پردازند و فلورانس از ۱۶ تا ۲۰ جولای(۲۵ تا ۲۹ تیرماه) میزبان ۴ تیم برتر(دو تیم اول گروه‌های A و B) در کنار ایتالیا به عنوان کشور میزبان که اوج این رقابت‌هاست خواهد بود. ایتالیا، لهستان، ایران و برزیل در گروه اول و روسیه، آمریکا، بلغارستان و صربستان در گروه دوم لیگ جهانی والیبال حضور دارند که در پایان دور مقدماتی دو تیم اول این دو گروه قدرتمند به دور پایانی مسابقات راه خواهند یافت. پیروز مسابقه نهایی بین دو تیم اول گروه‌های C وD نیز به این تیم‌ها ملحق می‌شود تا در ۲ گروه ۳ تیمه رقابت‌های مرحله نهایی لیگ جهانی ۲۰۱۴ در شهر فلورانس ایتالیا را پیگیری کنند.

ایران نیز قبلا درخواست میزبانی این رقابت‌ها را داشت اما با توجه به اینکه ایتالیا در گروه ایران قرار داشت از میزبانی انصراف داد زیرا در صورت میزبانی ایتالیا شانس حضور تیم ملی والیبال ایران در مرحله نهایی نیز افزایش می‌یابد. کشور ایتالیا تاکنون در ۵ دوره لیگ جهانی والیبال میزبان مرحله نهایی بوده که شهر رم در سال ۲۰۰۴، میلان در سال‌های ۱۹۸۸،۱۹۹۱ و ۱۹۹۴ و جنوا در سال ۱۹۹۲ میزبانی را تجربه کردند و فلورانس چهارمین شهر این کشور است که رقابت‌های مرحله نهایی لیگ جهانی را میزبانی خواهد کرد.

همچنین شهرهای دیگر ایتالیا از جمله رم، تریستا، ورونا، باری، مودنا و میلان رقابت های قهرمانی والیبال زنان جهان را نیز در سال جاری از ۲۳ سپتامبر تا ۱۲ اکتبر میزبانی خواهند کرد. کنگره FIVB نیز ۳۱ اکتبر و اول نوامبر در شهر ایتالیا برگزار خواهد شد. همچنین مراسم قرعه کشی مسابقات والیبال جهان زنان نیز در ۱۰ مارس در پارما انجام خواهد شد.

رقابت‌های دور فینال گروه دوم لیگ جهانی والیبال(۱۲ تیمی که برای رسیدن به گروه یک تلاش می‌کنند) نیز در بین ۴ تیم برتر این گروه‌ها از ۱۱ تا ۱۳ جولای(۲۰ تا ۲۲ تیر) در سیدنی پیگیری خواهد شد. سال ۲۰۰۰ سیدنی کشور برگزار کننده مسابقات المپیک بوده؛ مسابقات انتخابی قاره آسیا انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ لهستان نیز در کارنامه سال گذشته میزبانی سیدنی آمده است. مسابقات این گروه در سالن المپیک پارک سیدنی انجام خواهد شد.

در گروه C تیم تازه وارد بلژیک به همراه کانادا، استرالیا و فنلاند رقابت می کنند. در گروه D نیز آرژانتین، آلمان، فرانسه و ژاپن قرار دارند. هلند، کره جنوبی، چک و پرتغال نیز تیمهای تشکیل دهنده گروهE مسابقات هستند.

همچنین مرحله نهایی رقابت‌های گروه ۳ لیگ جهانی والیبال از ۲۷ تا ۲۹ ژوئن(۶تا ۸ خردادماه ۹۳) با حضور ترکیه به عنوان میزبان و دو تیم برتر گروه های E و G در این کشور برگزار خواهد شد. اگر ترکیه تیم اول گروه باشد تیم بعد از ترکیه به عنوان تیم برتر به این دور راه خواهد یافت.

در گروهF دور مقدماتی لیگ جهانی والیبال کوبا، تونس، ترکیه و مکزیک بازی می کنند و در گروه G نیز اسلواکی، پورتو ریکو، چین و اسپانیا خود را محک می زنند.

آرژانتین ایتالیا تیم ملی جام جهانی چک رقابت صربستان کره جنوبی لهستان والیبال
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر