کد خبر: 149944 A

اعتراض تیم میزان قابل قبول نیست؛

مسئولان تیم میزان نسبت به استفاده تیم ثامن از ۴ ملی پوش در هفته نخست مسابقات که منجر به شکست تیمشان شد، اعتراض دارند.

رئیس سازمان لیگ جودو گفت: اعتراض مسئولان تیم میزان درخصوص استفاده تیم ثامن‌الحجج از ۴ ملی‌پوش پذیرفتنی نیست.

به گزارش ایلنا، هفته پایانی لیگ برتر جودوی باشگاه‌های کشور، روز سه‌شنبه ۱۳ بهمن‌ماه جاری در سالن شهیدان افراسیابی مجموعه ورزشی شهید شیرودی تهران برگزار می‌شود که در مهم‌ترین بازی، تیم‌های ثامن‌الحجج و میزان به مصاف هم می‌روند، دیداری که بدون شک چهره قهرمان این فصل را مشخص خواهد کرد. این در حالی است که مسئولان تیم میزان نسبت به استفاده تیم ثامن از ۴ ملی پوش در هفته نخست مسابقات که منجر به شکست تیمشان شد، اعتراض دارند.

غلامحسین علمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در این باره خاطرنشان کرد: اعتراض تیم میزان درست نیست. در جلسه‌ای که با حضور رئیس و نایب رئیس فدراسیون به همراه مسئولان دو تیم ثامن‌الحجج و میزان برگزار شد، گفتیم و البته صورت‌جلسه هم کردیم که تیم‌ها می‌توانند از دو بازیکن ملی‌پوش استفاده کنند. اما اگر این جودوکاران در وزنی غیر از وزن مسابقه ای خود در تیم ملی در لیگ بازی کنند، ملی پوش محسوب نشده و براین اساس و طبق این شرایط، تیم ها می توانند از ۴ جودوکار ملی پوش در ترکیب خود استفاده کنند.

وی افزود: مثلا ممکن است جودوکاری در تیم ملی در وزن ۶۰ - کیلوگرم بازی کند، اما همین ورزشکار در لیگ در وزن مثلا ۶۶ - کیلو مسابقه بدهد. با این شرایط، تیم لیگی این جودوکار می‌تواند از حضور وی در رقابت‌های لیگ استفاده کند.

موسسه ثامن‌الحجج با تیمی با همین نام در لیگ برتر شرکت کرده و این در حالی است که این موسسه مالی و اعتباری، اسپانسر رقابت های لیگ است. رئیس سازمان لیگ جودو در پاسخ به این سوال که آیا این مساله مغایرتی با قانون ندارد و شائبه جانبداری سازمان لیگ از تیمی خاص را بیشتر نمی کند، اظهار داشت: این قضیه چه اشکالی دارد؟ تیم میزان هم که موسسه مالی – اعتباری است و یا اساسا هر تیم دیگری می‌تواند اسپانسر لیگ شود.

علمی ادامه داد: ما در نظر داریم سال آینده در چند نوبت مسابقات جایزه بزرگ جودو را برگزار کنیم و به همین منظور هر تیمی تمایل داشته باشد می تواند اسپانسر رقابت ها شود.

بازی باشگاه های کشور تیم ملی جودو رئیس فدراسیون رقابت رقابت های لیگ سازمان لیگ قانون ملی پوش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر