کد خبر: 152888 A

تیم ملی قهرمان جام‌جهانی برزیل می‌شود؛

بهار مبنای حرکت، سر زندگی و سبزی زمین است و به ما هشدار می‌دهد که در خودمان سبز شویم و دل‌مان را گرم کنیم و خودمان را شکوفا کنیم…

ایلنا: بازیگر محبوب و مشهور کشورمان معتقد است؛ در سال جدید باید تمام اتفاقات بد سال گذشته را فراموش کنیم و با اتکا به اتفاقات خوبی که به یاد داریم، به استقبال بهار و فصل جدید برویم تا روزهای خوبی را تجربه کنیم و از سال جدید لذت ببریم.

گفتگوی عیدانه‌ی سعید راد با خبرنگار ایلنا را در زیر می‌خوانید:

سال ۹۲ برای شما چطور گذشت؟

مثل همه سالها خوب بود و خدا را شکر که خوب گذشت. از سال‌هایی که می‌گذرد متاسفانه تجربه نمی‌گیریم و یادمان می‌رود در صورتی که باید درس بگیریم و از این تجربیات استفاده کنیم که چه چیزهایی ما را ناراحت کرده بود. باید در آستانه سال نو بدی‌ها و اتفاقات ناگوار را فراموش کنیم و با اتکا به خوبی‌ها و زیبایی‌ها به استقبال نوروز برویم تا سال خوبی داشته باشیم.

نوروز برای شما چه حس و حالی را به همراه می آورد؟

نوروز یک چیز سنتی و تاریخی است و دست به دست چرخیده و به ما رسیده و یک یادگاری کهن است. بهار تازه شدن روح است، بهار مبنای حرکت، سر زندگی و سبزی زمین است و به ما هشدار می‌دهد که در خودمان سبز شویم و دل‌مان را گرم کنیم و خودمان را شکوفا کنیم. نوروز به همه شادی می رود و هر چیزی که به آدم شادی بدهد برای من قشنگ است.

یک خاطره خوب از نوروز تعریف می‌کنید؟

از بچگی سر سفره هفت سین می نشستیم و تلاوت قرآن بود و توپ در می کردن و ماهی در تنگ بلور بود. خانواده دور هم بودند و عیدی دادن و عیدی گرفتن بود که همه اینها خاطره است اما بعد از آن باز درگیر زندگی می شویم و با تکنولوژی امروزی، از آن طراوت و شادابی دور می شویم. کاش همان خاطرات گذشته بود و در گیر جریان زندگی ماشینی نشده بودیم.

خاطره بدی هم از نوروز دارید؟

نه هیچ خاطره بدی ندارم.

برای سال جدید چه آروزویی دارید؟

مثل همه سلامتی برای مردم را آرزو دارم. وقتی می‌گویم سلامتی شما نمی‌دانید یعنی چه؟ زندگی بدون سلامتی معنی ندارد و برای مردم شادی می‌آورد و وضع اقتصادی را خوب می‌کند. اگر میلیاردها تومان ثروت هم داشته باشی اما سلامتی نداشته باشی، فایده‌ای ندارد.

برای سال جدید برنامه خاصی دارید؟

نه، برنامه‌ریزی من برنامه کاری است و باید کاری باشد تا در موردش فکر کنم. بقیه‌اش روال زندگی است و باید سلامت زندگی کرد.

یک دروغ ۱۳ می‌گویید؟

سعید راد برنده اسکار شد و تیم ملی هم در جام جهانی برزیل قهرمان می‌شود و تمام ملی‌پوشان ما در تیم‌های بزرگ دنیا بازی می‌کنند.

برزیل جام جهانی خانواده زمین زیبایی سال نو سفره هفت سین سلامت شکر قرآن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر