کد خبر: 154982 A

انتخابی المپیک نوجوانان - چین تایپه؛

دومین روز از رقابت‌های انتخابی المپیک نوجوانان، با انجام دیدارهای وزن ۵۵ - کیلوگرم پیگیری شد.

دومین روز از رقابت‌های انتخابی المپیک نوجوانان، با انجام دیدارهای وزن ۵۵ - کیلوگرم پیگیری شد.

به گزارش ایلنا، رقابت‌های انتخابی کسب سهمیه المپیک نوجوانان از روز گذشته به میزبانی چین تایپه در حال برگزاری است و در دومین روز مسابقات، کیمیا علیزاده تکواندوکار ملی‌پوش کشورمان در وزن ۵۵ - کیلوگرم به مصاف رقیبان رفت.

علیزاده دور نخست با قرعه استراحت مواجه شد و سپس در دیدار با تکواندوکاری از کشور آلمان با نتیجه ۹ بر ۸ مغلوب وی شد و از دور مسابقات کنار رفت. تکواندوکار آلمانی توانسته بود در مبارزه قبلی خود حریف کره‌ای خود را شکست دهد.

روز گذشته محمد اصلانی تکواندوکار وزن ۴۸ - کیلوگرم، در دیدار فینال به مصاف نماینده ای از کشور میزبان رفت که در راند طلایی مغلوب وی شود و بر سکوی نایب قهرمانی مسابقات ایستاد. اصلانی دور نخست در دیدار با " بولداسخان " از مغولستان با نتیجه ۱۴ بر یک مقتدرانه پیروز شد و در مسابقه دوم " رودریگو " از کشور پرو را با نتیجه ۶ بر ۴ شکست داد و در مبارزه سوم خود نماینده ازبکستان را با نتیجه ۱۴ بر ۲، با شکست بدرقه کرد. وی در چهارمین مبارزه خود و در برابر حریفی از آرژانتین با نتیجه ۸ بر صفر پیروز میدان شد و دومین سهمیه تکواندوی ایران را در رقابت های المپیک نوجوانان کسب کرد. اصلانی در دیدار نیمه نهایی، نماینده قزاقستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر از پیش رو برداشت.

همچنین مهسا جدی تکواندوکار وزن ۶۳ - کیلوگرم کشورمان نیز روز گذشته در دیدار فینال با تکواندوکاری از کرواسی به رقابت پرداخت که در پایان با کسب نتیجه ۱۶ بر ۶ مغلوب وی شد و بر سکوی نایب قهرمانی مسابقات ایستد. جدی پس از برخورداری از قرعه استراحت در دور نخست، در بازی دوم به مصاف نماینده از اسپانیا رفت که این دیدار با نتیجه ۸ بر ۷ به صعود تکواندوکار ملی پوش کشورمان به اتمام رسید. وی در بازی سوم خود و پس از پیروزی در مقابل نماینده ای از مالزی با نتیجه ۳۵ بر ۳، نخستین سهمیه تکواندوی ایران در المپیک نوجوانان به نام خود ثبت کرد. در دیدار نیمه نهایی و در مبارزه با حریفی از کشور کلمبیا، وی را با نتیجه ۹ بر ۶ از پیش روبرداشت و راهی دیدار فینال شد.

اسپانیا المپیک ایران پرو چین رقابت کلمبیا وزن ازبکستان نوجوانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر