کد خبر: 155020 A

اردوی تیم ملی در آفریقا و اروپا قطعی است؛

تا آنجا که در اختیارات من بوده سعی کردم در انتخابات فدراسیون ها قانون را اجرا کنم مگر اینکه برخی موارد از حوزه اختیارات من خارج بوده باشد.

معاون وزارت ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه در انتخابات فدراسیون های ورزشی توصیه ای عمل نکردم، تصریح کرد: تا آنجا که در اختیارات من بوده سعی کردم در انتخابات فدراسیون ها قانون را اجرا کنم مگر اینکه برخی موارد از حوزه اختیارات من خارج بوده باشد.

به گزارش ایلنا، نصرالله سجادی ضمن بیان این مطلب پیرامون وجود برخی شائبه ها در برگزاری انتخابات فدراسیون های ورزشی یادآور شد: شاید پیش از این در مورد انتخابات فدراسیون ها بر اساس توصیه عمل می شد ولی در دور جدید وزارت ورزش با بی طرفی و بدون دخالت در کارانتخابات تلاش کرده تا به رای اعضای مجمع احترام بگذارد و زمینه برگزاری انتخاباتی سالم را فراهم کند.

سجادی اضافه کرد: در طول سه – چهار ماه گذشته ۱۴ مجمع انتخاباتی و نزدیک به ۱۶ مجمع عادی برگزار کردیم و در نظر داریم طبق جدول تنظیمی برگزاری مجامع را در موعد مقرر برگزار کنیم.

وی که در برنامه هفت گام شبکه خبر سخن می گفت در مورد تعویق انتخابات دو فدراسیون اسکی و سوارکاری اظهار داشت: مجمع این دو فدراسیون به درخواست نامزدهای این فدراسیون ها به تعویق افتاد و در روزهای ابتدایی سال جدید مجمع این دو فدراسیون را برگزار خواهیم کرد.

معاون وزارت ورزش در مورد اینکه گفته می شود ورود برخی چهره های سیاسی و صاحب نام دلیل به تعویق افتادن انتخابات فدراسیون سوارکاری بوده است، خاطرنشان کرد: هیچ نامزد جدیدی وارد انتخابات نخواهد شد و همان ثبت نامی که دو ماه پیش انجام شده ملاک عمل خواهد بود. البته کسانی می توانند در انتخابات شرکت کنند که از نظر اساسنامه و مقررات جاری کشور مشکلی نداشته باشند.

سجادی در مورد انتخابات فدراسیون بسکتبال و اینکه همزمانی آن با رقابت های جام جهانی اسپانیا تاثیر منفی در عملکرد تیم ملی نخواهد گذاشت گفت: تا آن زمان چند ماه فرصت باقی است ضمن اینکه مشخص نیست در آن انتخابات چه کسی انتخاب خواهد شد. ما مجری قانون هستیم و از حیطه قانون نمی توانیم خارج شویم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود پیرامون تامین منابع مالی اردوی تیم ملی فوتبال در آفریقای جنوبی تصریح کرد: فوتبال در سراسر کشور علاقمندان بیشماری دارد و ما به این خیل عظیم هواداران احترام می گذاریم و درصدد فراهم کردن بهترین شرایط برای حضور تیم ملی در جام جهانی برزیل هستیم.

وی اضافه کرد: از حدود دو ماه قبل ستادی با همکاری صدا و سیما، سازمان میراثفرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، وزارت امور خارجه و وزارت ورزش و جوانان به ریاست بنده تشکیل شده تا همه موارد و هزینه‌هایی که برای اعزام تیم ملی به برزیل نیاز است را پیش بینی کند. طبق برنامه ریزی انجام شده اردوی تیم ملی طبق برنامه انجام خواهد شد و پس از آن تیم در اردویی سه هفته ای در اروپا شرکت می کند و در نهایت یک هفته قبل از شروع مسابقات جام جهانی راهی بزریل خواهد شد تا خود را برای نخستین مسابقه خود مقابل نیجریه آماده کند.

سجادی درباره برگزار نشدن جلسه شورای عالی ورزش که قرار بود پس از ۸ سال در روزهای پایانی سال ۹۲ برگزار شود، اظهار داشت: برگزاری این جلسه با ضرب العجل به ما اعلام شد و با توجه به اینکه ۶ وزیر عضو این شورا هستند و سه تن از وزرا در تهران حضور نداشتند این جلسه لغو شد ولی درصدد هستیم تا در ابتدای سال جدید این نشست را با حضور رئیس جمهور برگزار کنیم.

معاون وزارت ورزش و جوانان سال ۹۳ را از نظر فعالیت سالی پرحجم و مهم برای ورزش کشور دانست و اذعان کرد: امیدوارم در این سال که بازیهای آسبیایی را در یش داریم با همکاری کمیته ملی المپیک و فدراسیونهای ورزشی موفقیت های ورزش کشور ادامه پیدا کند.

آفریقای جنوبی اسکی المپیک انتخابات بسکتبال تیم ملی جام جهانی قانون منابع مالی اروپا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر