کد خبر: 160365 A

بخاطر رفاقت مربی تیم ملی شنا شدم نه پول؛

خوشحالم با رفتن من مشکلات تیم ملی و شناگران حل شد و این استعفا راه را برای جوان های شنا باز کرد تا شرایط اردویی بهتری داشته باشند.

مربی مستعفی تیم ملی شنا گفت: خوشحالم با کناره گیری من مشکلات تیم ملی برطرف شد و ملی پوشان در شرایط روحی و اردویی بهتری تمرین می کنند.

حامد رضاخانی که اسفند ماه گذشته از مربیگری تیم ملی شنا، مدرسی، عضویت در کمیته فنی شنا و تمامی مسئولیت های خود در فدراسیون شنا کناره گیری کرد، در گفت و گو با خبرنگار ایلنا با بیان این مطلب افزود: زمانی که با تیم ملی شنا همکاری می کردم برای بهبود شرایط تمرینی تیم خواسته هایی از فدراسیون داشتم و به طور مثال می خواستم تمرینات تیم ملی صبح ها برگزار شود یا درخواست اردو داشتم که دبیر فعلی فدراسیون و رئیس کمیته فنی شنا با آن مخالفت می کردند یا مشکلات مالی را پیش می کشیدند، ولی با رفتن من حالا تمرینات تیم ملی صبح ها هم برگزار می شود و قرار است تیم ملی در شیراز اردو بزند!

وی ادامه داد: انگار مشکل من بودم و خوشحالم با رفتن من مشکلات تیم ملی و شناگران حل شد و این استعفا راه را برای جوان های شنا باز کرد تا شرایط اردویی بهتری داشته باشند.

مربی سابق تیم ملی شنا تاکید کرد: بعد از اینکه از مسئولیتی که داشتم کناره گیری کردم، نه رئیس فدراسیون، نه دبیر و نه هیچ یک از اعضای کمیته فنی دلیل این استعفا را جویا نشدند در حالی که من به دلیل مشکلات مدیریتی و مسائل فنی که تیم ملی شنا داشت، از مسئولیت هایم کناره گیری کردم و این نشان داد آقایان فدراسیون بی میل هم نبودند با من همکاری نکنند!

وی با بیان اینکه دبیر فدراسیون می داند من برای پول به تیم ملی نیامدم و تنها موضوعی که در میان بود بحثرفاقت بود، تصریح کرد: فدراسیون یک روز از من خواست با تیم ملی همکاری کنم و من با تمام وجود این پیشنهاد را پذیرفتم، اما اگر بحثکنار گذاشتن بود، این کار ادبیات خاص خودش را دارد که دوستان چنین رعایتی را نکردند و حتی حرمت رفاقت را هم نگه نداشتند!

مدرس اسبق فدراسیون شنا تصریح کرد: نیازی نبود من را تحت فشار بگذارند، هر زمان می گفتند، می رفتم چون منافعی در این رشته ندارم و فقط به خاطر عشق و علاقه ای که به شنا داشته و دارم با تیم ملی همکاری کردم اما آقایان کاری کردند که دیگر سراغی از شنا نمی گیرم!

مربی مستعفی تیم ملی با بیان اینکه امیدوارم فدارسیون نشین ها نگرش مدیریتی خود را تغییر دهند و این توهم که هر کسی انتقاد می کند، دشمن است و باید حذف شود را کنار بگذارند، اظهار داشت: کسانی که در حال حاضر فدراسیون را اداره می کنند از جنس این رشته هستند و نمی گویم باید بروند، بلکه باید نگرش شان را در بخش مدیریتی تغییر دهند. متاسفانه خرد جمعی در شنا بسیار کمرنگ است و حتی مسائلی که در کمیته فنی مطرح می شود تنها با این هدف صورت می گیرد، که تاییدیه اعضای کمیته را بگیرند و گرنه تصمیم ها قبلا جای دیگری گرفته شده است.

رضاخانی با بیان اینکه برخلاف نظر مسئولان فدراسیون که هر کسی می تواند کمک کند درهای فدراسیون بر روی او باز است، تاکید کرد: آقایان در عمل ثابت کردند چنین اعتقادی ندارند و متاسفانه انتقاد را بر نمی تابند.

ملی پوش اسبق تیم ملی با بیان اینکه دوران طلایی شنای ایران زمان وحید مرادی بود که فدراسیون از نظر کمی، کیفی و مدیریتی در بهترین وضعیت قرار داشت، یادآور شد: متاسفانه شان و جایگاه شنا آن قدر پایین آمده که حتی منشی فدراسیون درباره مسائل فنی اظهارنظر می کند و کار به جایی رسیده که متقلبین کلاس مربیگری شنا برای آزمون مجدد دعوت می شوند و این واقعا برای مدیریت شنای ایران فاجعه است!

مربی پیشین تیم ملی شنا در خصوص اینکه آیا با این شرایط شنای ایران می تواند در بازی های آسیایی اینچئون نتیجه بگیرد، اظهار داشت: متاسفانه به دلیل مشکلات مدیریتی که از ۴ سال گذشته تاکنون وجود داشته و دارد، شنای ایران رو به نزول رفته و ملی پوشان شنا حتی از رکوردهای ملی هم فاصله دارند و با این شرایط فکر مدال را هم نباید کرد و شاید در خوش بینانه ترین حالت در یکی - دو ماده تیمی بتوانیم جزو فینالیست ها باشیم.

وی در بخش پایانی سخنان خود تاکید کرد: حرف های من تاکنون فنی بوده و سعی کردم از این زاویه مسائل فدراسیون را نقد کنم، اما اگر مدیریت فدراسیون نیاز بداند آماده ام تا درباره مسائل مدیریتی هم نقاط ضعف و انتقادات را مطرح کنم.

ادبیات ایران پول تیم ملی رئیس فدراسیون عشق و علاقه مشکلات مشکلات مالی ملی پوش جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر