کد خبر: 161990 A

پایان اولین مرحله انتخابی؛

تیم ملی کاراته خود را برای بازی‌های آسیایی اینچئون و بیست و دومین دوره مسابقات قهرمانی جهان که آبان ماه در برمن آلمان برگزار می‌شود، آماده می‌کند.

در پایان اولین مرحله انتخابی تیم ملی بزرگسالان کاراته جهت حضور در بازی‌های آسیایی اینچئون و قهرمانی جهان آلمان، ۱۷ کاراته‌کا جواز حضور در اردوی آمادگی را بدست آوردند.

به گزارش ایلنا، اولین مرحله انتخابی تیم ملی کاراته بعد از ظهر سه شنبه در سالن شهید کبکانیان تهران برگزار شد که در این مسابقات که ۲۶ کاراته‌کا حضور داشتند در نهایت ۱۳ نفر به جمع حسنی‌نیا، پورشیب، حیدری و گنج‌زاده ملحق شدند.

در وزن ۵۵ - کیلوگرم رضا روشن، وحید حسنی‌پور و مهدی حاتمیان حضور داشتند که بعد از مبارزه به صورت ضربدری این مهدی حاتمیان بود که با کسب بردهای لازم به اردوی تیم ملی دعوت شد. پیش از این مجید حسن‌نیا، دارنده مدال طلای آسیا در سال ۲۰۱۳ مستقیماً به اردوی تیم ملی راه یافت.

هامون درفشی‌پور، امیر مهدی‌زاده، علیرضا اجدادی و محمد شهریاری ۴ کاراته‌کای وزن ۶۰ - کیلوگرم بودند که در نهایت این درفشی‌پور و مهدی‌زاده بودند که توانستند مجوز حضور در اردوی تیم ملی را بدست آورند.

اما در وزن ۶۷ - کیلوگرم که ۷ کاراته‌کا مبارزات متعددی را انجام دادند در نهایت حسین سمندر، سعید احمدی و مهرداد پورشیب راهی اردو شدند.

شاهین جعفری، محمدرضا بخشی‌لو، حامد زیکساری و مصطفی پورفرج دیگر نفرات حاضر در این وزن بودند که از راهیابی به اردوهای تیم ملی بازماندند.

در ادامه مسابقات انتخابی، ابراهیم حسن بیگی، سعید حسنی‌پور و بهمن عسگری در وزن ۷۵ - کیلوگرم دیگر نفرات اردونشین نام گرفتند. کیوان بابان و مرتضی شفاهی از این وزن خط خوردند.

اما در ۸۴ - کیلوگرم علی فداکار به عنوان تنها کاراته‌کای این وزن به ذبیح‌اله پورشیب که در اردوهای تیم ملی حضور داشت، ملحق شد و کادر فنی مهدی سلطانی و یونس نوروزی را کنار گذاشت.

در سنگین وزن نیز پیمان سلطانیان، هادی عرب و ایمان سنچولی بعد از چندین مبارزه به جمع سجاد گنج‌زاده و سامان حیدری اضافه شدند تا ۵ کاراته‌کا در وزن ۸۴ + کیلوگرم تمرینات خود را پیگیری کنند.

بدین ترتیب در پایان این رقابت‌ها ۱۷ کاراته‌کا به اولین مرحله اردوی تیم ملی دعوت شدند و از امروز زیر نظر سید شهرام هروی، حسین روحانی و مهدی جعفری تمرینات خود را در سالن شهید کبکانیان آغاز خواهند کرد.

گفتی است، تیم ملی کاراته خود را برای بازی‌های آسیایی اینچئون و بیست و دومین دوره مسابقات قهرمانی جهان که آبان‌ماه در برمن آلمان برگزار می‌شود، آماده می‌کند.

آلمان اردوی تیم ملی انتخابی تیم ملی بازی تیم ملی جهان رقابت سعید احمدی وزن کاراته
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر