کد خبر: 162666 A

پای همه چیز ایستاده‌ام؛

طوری با من و فرزندم برخورد می‌کنند انگار ما خارجی و اجنبی هستیم / مسئولان فدراسیون سر سوزنی دنبال کسب افتخار نبودند / می‌دانستند رهام می‌تواند ورودی المپیک را کسب کند.

پدر شناگر افتخار آفرین کشورمان با انتقاد از اینکه فدراسیون شنا هیچگونه حمایتی از فرزندش نداشته و حتی از اعزام او به مسابقات دبی امتناع کرده، گفت: با وجود اینکه مسئولان فدراسیبون شنا تمام قد علیه ما بودند، خوشحالم که با وجود تمامی این کارشکنی ها رهام توانست بصورت آزاد رکورد A ورودی المپیک را برای کشور بدست آورد.

پیمان پیروانی که در حاشیه مسابقات بین المللی شنای دبی و انتخابی المپیک نانجینگ با خبرنگار ایلنا سخن می گفت، ضمن بیان این مطلب افزود: با وجود تمامی کارشکنی های فدراسیون و سرمربی تیم ملی و کنار گذاشتن رهام از تیم ملی به کمک خدا و دعای خیر مردم فرزندم توانست رکورد ورودی A المپیک جوانان را بدست آورد و این موفقیت را به تمام مردم ایران تقدیم می کنم.

وی در مورد اینکه فدراسیون چه کارشکنی هایی نسبت به اعزام نشدن رهام به مسابقات دبی داشت: فدراسیون از هیچ کاری علیه ما دریغ نکرد. زمانی که مشکلات را به رضوانی منتقل کردم به من پیغام داد که قادر به پاسخگویی نیستم و با مسئول کمیته فنی شنا صحبت کنید.

پیروانی ادامه داد: حتی سرمربی تیم ملی هم از خدا می خواست که رهام از تیم ملی کنار بماند چراکه من قبول نکردم پسرم کنار تیم ملی تمرین کند و اعتقاد دارم تمرینات تیم ملی بسیار متفاوت است و باعثپیشرفت شناگر نمی شود.

پدر رهام پیروانی با بیان اینکه اساسا نوع تمرینات رهام با تمرینات تیم ملی متفاوت است، اظهار داشت: رهام سال هاست دور از تیم ملی تمرین می کند و با مربی خارجی که خودم برای او استخدام کردم تمریناتش را پیگیری می کند و فدراسیون ذره ای در موفقیت فرزندم نقشی نداشته است.

وی با بیان اینکه طوری با من و فرزندم برخورد می‌کنند که انگار ما خارجی و اجنبی هستیم، تصریح کرد: مسئولان فدراسیون سر سوزنی دنبال کسب افتخار برای کشور نبودند و گرنه می‌دانستند رهام شرایط ایده‌آلی دارد و می‌تواند ورودی المپیک را کسب کند.

پیروانی تاکید کرد: با وجود این کارشکنی ها، من با هزینه شخصی و تقبل تمامی مخارج اعزام(حدود ۱۰ میلیون تومان)، رهام را در مسابقات دبی شرکت دادم و با کسب سهمیه A المپیک بهترین پاسخ را به مسئولان فدراسیون دادیم و لحظه‌ای که رهام با پرچم ایران به روی سکو رفت بهترین و شیرین ترین لحظه زندگی‌ام بود.

پدر رهام پیروانی یادآور شد: تنها کسی که با دور اندیشی و درایت از ما حمایت کرد و به من و فرزندم دلگرمی داد تا در مسابقات دبی بتوانیم برای ایران افتخارآفرینی کنیم غلامرضا کمانه رئیس اداره ورزش و جوانان استان شیراز بود که جا دارد همین جا از زحمات و حمایت های وی تشکر و قدردانی کنم.

وی گفت: رهام در حالی‌که رکورد ورودی A المپیک جوانان را بدست آورد که دیگر شناگران تیم ملی رکورد ورودی B را بدست آوردند، متاسفانه از سوی فدراسیون هیچ اشاره‌ای به این موضوع نشد، در حالی‌که کار رهام از تمام ملی‌پوشان مهمتر و با ارزش تر بود.

پدر رهام پیروانی در مورد اینکه آیا فرزندش در المپیک نانجینگ چین نیز به صورت مستقل شرکت خواهد کرد یا زیر پرچم ایران خواهد بود، گفت: با وجود اینکه سهمیه ورودی را به صورت مستقل کسب کردیم، ولی باید فدراسیون شناگران را به مسابقات اعزام کند و نظیر مسابقات دبی این احتمال وجود دارد که بخواهند برای ما کارشکنی کنند و اجازه ندهند رهام در این مسابقات شرکت کند. البته من پای همه چیز ایستاده‌ام و همانطور که تا به‌ حال از هیچ هزینه و حمایتی برای پیشرفت او دریغ نکردم باز هم با تمام نامهربانی‌ها و بی مهری‌های فدراسیون شنا از او حمایت خواهم کرد.

گفتنی است، رهام پیروانی بصورت مستقل و بدون حمایت فدراسیون شنا در مسابقات بین المللی دبی شرکت کرد و در ماده ۲۰۰ متر کرال پشت با کسب زمان ۲ دقیقه و ۷ ثانیه و ۴۰ صدم ثانیه موفق به کسب سهمیه ورودی A المپیک نانجینگ چین شد. رکورد ورودی این مسابقات ۲ دقیقه و ۷ ثانیه و ۴۸ صدم ثانیه بود.

وی همچنین در ماده ۵۰ متر کرال پشت رده سنی ۱۵-۱۶ سال با ثبت زمان ۲۷ ثانیه و ۹۳ صدم ثانیه رکورد ملی ایران را به میزان ۱۴ صدم ثانیه کاهش داد. رکورد قبلی این ماده ۲۸ ثانیه و ۷ صدم ثانیه بود.

اداره ورزش و جوانان المپیک ایران تیم ملی چین دبی سرمربی تیم ملی مردم ایران مشکلات رهام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر