کد خبر: 181843 A

از سوی فدراسیون پزشکی ورزشی؛

فدراسیون پزشکی ورزشی ایران و ستاد ملی مبارزه با دوپینگ از منفی بودن تست دوپینگ ۱۴ اردونشین تیم ملی ووشوی ایران خبر دادند.

فدراسیون پزشکی ورزشی ایران و ستاد ملی مبارزه با دوپینگ از منفی بودن تست دوپینگ ۱۴ اردونشین تیم ملی ووشوی ایران خبر دادند.

به گزارش ایلنا، امیرعباس لشگری رییس کمیته پزشکی فدراسیون ووشو و عضو کمیته پزشکی فدراسیون جهانی این رشته ووشو در این خصوص گفت: این تست‌ها در ۲ مرحله مسابقات انتخابی تیم ملی ووشو از مردان و زنان ووشوکار ایران گرفته و تمامی آنها منفی اعلام شد.

وی افزود: این مساله از سوی فدراسیون فدراسیون پزشکی ایران و ستاد ملی مبارزه با دوپینگ اعلام شد که خوشبختانه ۱۴ نمونه تست دوپینگ ووشوکاران ایران که خود را برای حضور در بازی‌های آسیایی اینچئون آماده می‌کنند، منفی است.

لشگری خاطرنشان کرد: براین اساس، ریاست فدراسیون پزشکی ورزشی از عملکرد مدیریت فدراسیون ووشو و کمیته پزشکی فدراسیون برای مبارزه با دوپینگ قدردانی کرده است.

رییس کمیته پزشکی فدراسیون ووشو عنوان کرد: این سالم سازی، مستلزم کار گروهی و همکاری مدیریت محترم فدراسیون ووشو، مربیان و ورزشکاران به جهت همکاری در راستای آموزش و پشتیبانی تیم های ملی ووشو بوده است.

از سال ۹۰ در کلیه مسابقات کشوری و بین المللی شامل بازی‌های آسیایی، قهرمانی آسیا و مسابقات جهانی، سازمان‌های مربوط مبادرت به انجام نمونه گیری از ووشوکاران زن و مرد ایران کرده که تمامی آنها منفی گزارش شده، لذا می‌توان فدراسیون ووشو را به عنوان فدراسیون پاک و عاری از هرگونه موارد ممنوعه دانست.

فدراسیون ووشوی ایران در طول اردوهای خود به طور مستمر برای ورزشکاران و مربیان تیم‌های ملی، کلاس‌های آموزشی برای مبارزه با دوپینگ برگزار می‌کند.

انتخابی تیم ملی ایران بازی تیم ملی تیم های ملی دوپینگ زن و مرد کلاس های آموزشی مردان و زنان فدراسیون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر