کد خبر: 182416 A

شمشیربازی قهرمانی آسیا - کره جنوبی؛

مسابقات شمشیربازی قهرمانی آسیا از امروز در کره جنوبی آغاز شد و مجتبی عابدینی در مرحله مقدماتی با پیروزی برابر نمایندگان ژاپن، هنگ کنگ، قزاقستان، مالزی و ویتنام به جدول سی و دو نفره صعود کرد.

مجتبی عابدینی و علی پاکدامن در نخستین روز مسابقات قهرمانی آسیا با شکست حریفان به نیمه نهایی رقابت های شمشیربازی قهرمانی آسیا آسیا راه یافتند.

به گزارش ایلنا، مسابقات شمشیربازی قهرمانی آسیا از امروز(چهارشنبه) در کره جنوبی آغاز شد و مجتبی عابدینی در مرحله مقدماتی با پیروزی برابر نمایندگان ژاپن، هنگ کنگ، قزاقستان، مالزی و ویتنام به جدول سی و دو نفره صعود کرد. عابدینی در این مرحله با شکست حریفی از قزاقستان یک مرحله دیگر صعود کرد و وارد جدول ۱۶ نفره شد.

این نماینده کشورمان برای صعود به جدول ۸ نفره مسابقات شمشیرباز قزاقستانی را از پیش رو برداشت و سپس با غلبه بر حریف خود به جمع ۴ بازیکن برتر راه یافت تا مدال برنز مشترک وی قطعی شود.

علی پاکدامن دیگر شمشیرباز اسلحه سابر کشورمان نیز مدال خود را مسجل کرد. این بازیکن پس از غلبه بر حریفانی از ژاپن، هنگ کنگ، چین، ویتنام و مالزی در مرحله مقدماتی به جدول سی و دو نفره صعود کرد.

محمد رهبری و فرزاد باهر ارسباران حریفان بعدی پاکدامن بودند. پاکدامن با شکست این دو هم تیمی خود به جدول هشت نفره وارد شد.

دراین مرحله پاکدامن مقابل کیم از چین که عنوان قهرمانی جهان و رده نخست رنکینگ جهانی را در اختیار دارد پیروز شد و وارد جدول ۴ نفره شد و اینگونه مدال برنز خود را مسجل کرد.

مسابقات شمشیربازی قهرمانی آسیا از ۱۱ تا ۱۷ تیرماه در شهر سوان کره جنوبی درحال برگزاری است و تیم ملی کشورمان در دو بخش مردان و زنان و سه اسلحه اپه، فلوره و سابر در این رقابت ها شرکت کرده است.

ایران جدول ژاپن قزاقستان کره جنوبی مالزی مردان و زنان مسابقات قهرمانی آسیا نیمه نهایی ویتنام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر