کد خبر: 193145 A

مسابقات ورزشی دانش‌آموزان دختر؛

تیم های استان های خراسان رضوی و اصفهان به ترتیب عناوین قهرمانی رقابت های بسکتبال و هندبال دانش آموزان دختر مقطع ابتدایی را به خود اختصاص دادند.

تیم های استان های خراسان رضوی و اصفهان به ترتیب عناوین قهرمانی رقابت های بسکتبال و هندبال دانش آموزان دختر مقطع ابتدایی را به خود اختصاص دادند.
به گزارش ایلنا، بیست و پنجمین دوره مسابقات ورزشی دانش‌آموزان دختر در مقطع ابتدایی و در ۴ رشته ورزشی به میزبانی استان مرکزی ظهر امروز به پایان رسید که در رقابت های بسکتبال تیم خراسان رضوی برابر فارس با نتیجه ۳۱ بر ۲۷ به برتری رسید و جام قهرمانی را بالای سر برد.

در رقابت های بسکتبال هشت تیم راه یافته به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات به مصاف هم رفتند که در نهایت چهار تیم هرمزگان، خراسان رضوی، فارس و تهران به نیمه نهایی صعود کرده بودند. که در دور نیمه نهایی خراسان رضوی با نتیجه ۵۲ بر۲۴ بر هرمزگان غلبه کرد و فارس تیم تهران را با نتیجه ۴۹ بر ۳۸ شکست داده و راهی فینال شده بود. در دیدار رده بندی رقابت های بسکتبال تیم تهران موفق به پیروزی ۴۰ بر ۳۳ برابر هرمزگان شد و عنوان سوم را تصاحب کرد.

همچنین در رقابتهای هندبال دانش‌آموزان دختر ابتدایی کشور که تیم‌های اصفهان و فارس در دور گروهی رقابتها در گروه B برابر یکدیگر قرار گرفته بودند، اصفهان با نتیجه ۱۵بر ۹ به برتری دست یافته بود و به عنوان تیم اول در دور دوم به مصاف شهرستان‌های تهران رفت که به عنوان تیم دوم گروه Aراهی دور دوم شده بود.

در نهایت پس از برگزاری دیداری های متعدد اصفهان و فارس در فینال برابر هم قرار گرفتند که تیم تیم اصفهان با نتیجه ۲۱ بر ۱۸ موفق به شکست حریف خود شد و قهرمانی را از آن خود کرد ضمن اینکه در دیدار رده بندی نیز شهرستان‌های تهران ۱۳ بر ۸ البرز را شکست داد و سوم شد.

جام اخلاق رقابت های بسکتبال به زنجان و در هندبال نیز این جام به کرمانشاه رسید.

مسابقات ورزشی دانش‌آموزان دختر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر