کد خبر: 195879 A

در مراسم‌افتتاحیه قهرمانی کشور؛

اگر ایران بخواهد در بازی های بزرگی چون مسابقات جهانی و المپیک، رتبه درخوری کسب کند باید باید در رشته های پرمدال و پایه که ۸ رشته هستند، سرمایه گذاری کند.

دبیر فدراسیون تیراندازی، با اشاره به لزوم سرمایه گذاری در رشته های پایه و پر مدال، بر توجه بیشتر در ورزش بانوان تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، احمدرضا هامونی حقیقت، شب گذشته در مراسم افتتاحیه بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی کشور در سلاح های بادی که در قزوین برگزار می شود، پس از تقدیر از زحمات دست اندرکاران استان، اظهار داشت: حیف است در ورزشی که مربوط به پیامبر اعظم(ص) است یادی از فرزند او و سید آزادگان، حجت الاسلام والمسلمین ابوترابی نکنیم که امروز سالگرد عروجش بود.

وی سپس به ورزش تیراندازی اشاره کرده و افزود: نکته ای که در ورزش تیراندازی بانوان مطرح می شود، این است که اگر ایران بخواهد در بازی های بزرگی چون مسابقات جهانی و المپیک، بخواهد رتبه ای کسب کند باید دو تصمیم ساده اما سخت بگیرد.

دبیر فدراسیون تیراندازی ادامه داد: اولین نکته این است که باید در رشته های پرمدال و پایه که ۸ رشته هستند، سرمایه گذاری شود و همچنین باید به بحثورزش بانوان توجه ویژه ای داشت.

حقیقت یادآور شد: بیش از ۶۰ درصد مدال های ۱۰ کشور برتر المپیک، توسط بانوان کسب شده و کشور ما باید به این قشر توجه و سرمایه گذاری ویژه ای داشته باشد.

وی به معضلات امروز بانوان در کشور اشاره کرده و تاکید کرد: کم تحرکی بانوان ما نشان می دهد که وضعیت زنان جامعه مطلوب نیست و این یعنی نمی توانیم در آینده نسل خوبی داشته باشیم.

دبیر فدراسیون تیراندازی درباره موفقیت بانوان در تیراندازی گفت: پیش از المپیک لندن، از نظر تیراندازانی که امتیاز حضور بین المللی داشتند، بانوان ما در رده پنجم قرار گرفته بودند که در همین مقایسه، آقایان در رده هفدهم ایستادند.

هامونی حقیقت در پایان تصریح کرد: اگر با چنین توجهی به چنین رشدی می‌رسیم، باید دولت و ارگان‌های مربوط باید توجه ویژه ای به این ورزش بخصوص در بخش بانوان داشته باشند.

گفتنی است، مسابقات قهرمانی کشور در سلاح‌های بادی، از بیست و پنجم تا سی ام مرداد با حضور ورزشکارانی از سراسر کشور در قزوین برگزار می شود.

المپیک ایران بازی تیراندازی جامعه دولت زنان سرمایه گذاری فدراسیون تیراندازی لندن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر