کد خبر: 196077 A

تکواندوی نظامیان جهان تهران؛

نخستین روز مسابقات تکواندوی نظامیان جهان(سیزم) در بخش مردان با کسب ۳ مدال طلا برای نمایندگان ایران به پایان رسید.

نخستین روز مسابقات تکواندوی نظامیان جهان(سیزم) در بخش مردان با کسب ۳ مدال طلا برای نمایندگان ایران به پایان رسید.

به گزارش ایلنا، بیست و دومین دوره رقابت های نظامیان جهان(سیزم) به میزبانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و با همکاری فدراسیون تکواندو، با حضور ۱۰۰ ورزشکار از ۱۸ کشور از امروز(یکشنبه) در بخش مردان آغاز شد. این رقابت ها در کلاس G۱ برگزار می شود و امتیاز آن در رنکینگ المپیکی ورزشکاران محاسبه خواهد شد.

در رقابت های امروز(یکشنبه) که در ۲ وزن ۵۸ و ۸۷ + کیلوگرم مبارزه و ۲ رده سنی ۱۸ تا ۳۰ سال و ۳۱ تا ۴۰ سال پومسه انفرادی برگزار شد، نمایندگان ایران سه مدال طلا کسب کردند که ۲طلای آن در بخش پومسه بدست آمد.

در پومسه رده سنی ۱۸ تا ۳۰ سال انفرادی، اکبر فروزان با کسب ۱۵.۶۱ امتیاز بر سکوی قهرمانی ایستاد. " تان هونگ هو " از ویتنام با کسب ۱۳.۹۶ امتیاز عنوان دوم را بدست آورد و " وراسینگ ایوک " از سریلانکا با ۱۳.۴۰ امتیاز سوم شد.

در رده سنی ۳۱ تا ۴۰ سال، علی سلمانی هم با کسب ۱۵.۷ امتیاز پس از اجرای ۲ فرم طلایی شد. " اورج آگودلا " از کلمبیا با کسب ۱۴.۱۳ امتیاز به عنوان نایب قهرمانی رسید و " لوییز ناسیمنتو " از برزیل با کسب ۱۰.۴۳ امتیاز عنوان سوم را بدست آورد.

همچنین در بخش مبارزه که تکواندوکاران اوزان دوم و هشتم به مصاف هم رفتند، ابوالفضل یعقوبی در وزن ۵۸ - کیلوگرم با ۴ پیروزی طلایی شد و در وزن ۸۷ + کیلوگرم نیز " رویی " از چین قهرمان شد.

مدال آوران روز دوم مسابقات مبارزه به شرح ذیل است:

وزن ۵۸ - کیلوگرم
۱ - ابوالفضل یعقوبی از ایران
۲ - " ژی هو آ " از چین
۳ - " فرناندس " از برزیل و " شالوآ " از روسیه

وزن ۸۷ + کیلوگرم
۱ - " رویی " از چین
۲ - " تین آر دیز " از روسیه
۳ - " داس سانتوس " از برزیل و " گریگورکایان " از ارمنستان

روز دوم رقابت های سیزم فردا(دوشنبه) در بخش مبارزه و در اوزان ۵۴ -، ۶۳ -، ۷۴ - و ۸۷ - برگزار خواهد شد که نمایندگان ایران به ترتیب محمد کاظمی، سینا بهرامی، احسان امینی و امید عمیدی خواهند بود. روز گذشته، تیم بانوان ایران با کسب ۴ مدال طلا، یک نقره و ۳ برنز و با ۶۱ امتیاز، قهرمان این دوره از رقابتها شد.

ایران تکواندو جهان چین روسیه مدال طلا مردان وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح وزن طلا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر